İzmir’de 4 hastane yeni statü kazandı

Eğitim ve araştırma hastaneleri, Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösterecek. Çiğli de bu kapsama alınacak

İzmir’de 4 hastane yeni statü kazandı
İstanbul'da kurulan Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesine İzmir'den de 4 hastane katıldı. Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında 55 eğitim ve araştırma hastanesinin üniversite statüsü kazandığını belirten İzmir Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Ahmet Emin Erbaycu, "Üniversite statüsü kazanan eğitim ve araştırma hastaneleri faaliyetlerini devam ettirecek. Ancak farklı olarak, Sağlık Bilimleri Üniversitesi bu hastanelerden üniversite kadrolarına atama yapacak" dedi.

DOKTORLARA AKADEMİK UNVAN

Eğitim ve araştırma hastanelerinde görevli doktorların da akademik unvan sahibi olacaklarını söyleyen Doç.Dr. Erbaycu, şöyle konuştu: "Belli bir süre çalışmanın ardından doktorlardan dosya alınacak jüri marifetiyle atama yapılacak. İzmir için de atama bekliyoruz. Atananlar, eğitim programları düzenleyerek asistanların eğitimini de devam ettirecek. Bu kapsamda İzmir'deki, 4 eğitim ve araştırma hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesine katıldı. Kısa süre önce açılışı yapılan Çiğli Devlet Hastanesi'nin ise eğitim ve araştırma hastanesi olması için çalışmalar sürüyor. Eğitim ve araştırma hastaneleri, eğitim ve hizmet sunumu standartları açısından daha güçlü hale gelecek."
BİZE ULAŞIN