Seferihisar utanç duyuyor

Seferihisar utanç duyuyor

Terörü açıkça destekledikleri için kayyum atanan HDP’li belediyelere sahip çıkan Tunç Soyer’e sert tepki var. AK Partili Tozlu, terör destekçilerinden gelen övgülerin İzmir’i yaraladığını söyledi

  • Egeli Sabah
  • Cumartesi 02.10.2016

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 25 HDP'li belediyeye kayyum atanmasının ardından yaptığı "Darbeye karşı asıl şimdi tankların üstüne çıkılmalı" şeklindeki açıklamaya AK Partililerden sert tepki geldi. Son günlerde CHP'li belediyelerdeki ilginç yapılanmalar ve çıkar ilişkilerinden kaynaklanan paniklerin olduğunu söyleyen AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tozlu ise "İlginçtir ki, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra milli çizgiye gelen CHP, Artvin'de yapılan silahlı saldırının arkasından tekrar siyaset yapmasına izin verilen alana geri çekilmeye başladı. Bu bağlamda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'deki hamisi ve gelecek dönem büyük ihtimalle İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı, uğruna il başkanını harcadığı Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in açıklamaları geldi. Hain PKK'nın siyasi uzantısı HDP'den Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür edildi. Vatan uğruna gencecik fidanlar şehadet şerbetini içiyor. Kan ve kaostan beslenen terör örgütünün savunucularından övgüler almak bir İzmirli olarak beni yaralamıştır. CHP örgütünün ve seçmeninin bu konudaki düşüncelerinin de vatansever ve demokrat tüm hemşehrilerimiz ile aynı olmasını isterdik. Ancak genel başkan hamisinin ihtirası o kadar büyük ki, bu hassas dönemde bölgede PKK'ya lojistik ve malzeme desteği açıkça ispatlanmış belediyelere kayyum atanmasını eleştirmiş. En acısı "kayyumla kardeş değiliz" diyerek bu yapıya açık desteğini dile getirmekten çekinmemiştir. Sayın Soyer sizin bu kardeşliğiniz acaba bu belediyelerin yaptığı ihanet ve terör desteklerinde de var mıdır?" dedi.

MEVLİT OKUTMAKLA OLMUYOR
Soyer'e tepki gösteren Ak Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı " Öncelikle bu belediyeler ne yapmış, niye kayyum atanmış dikkatinizi çekerim. Sayın Soyer hangi mantıkla buna destek verebilir? PKK'ya yardım ve yataklık eden bu belediyelere Seferihisar Belediye Başkanı'nın gidip destek vermesinden biz ancak ve ancak utanç duyarız. Dikkatinizi çekerim HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ özellikle Tunç Soyer'e teşekkür ediyorum diyor. Demek ki milliyetçilik seçime birkaç gün kala şehitlere mevlit okutmakla olmuyor. Seferihisar adına açıklama yapıyorsun. Farkında mısın Seferihisar halkı da bundan utanç duyuyor " diye konuştu.

BİZE ULAŞIN