Melis’i ‘şeytana uy gel’ diye kandırmış

Melis’i ‘şeytana uy gel’ diye kandırmış

Motosikletin devrilmesi sonucu ölen 16 yaşındaki Melis’in ailesi ve arkadaşları sürücünün kefaletle serbest bırakılmasına tepki gösterdi

  • Egeli Sabah
  • Pazartesi 04.10.2016
İzmir'de Yeşildere Caddesinde bariyerlere çarpan motosikletin sürücüsü 22 yaşındaki Burak Haşlak'ın 3 bin lira kefaletle serbest bırakılmasına, aynı kazada motosikletin arkasında bulunan ve yaşamını yitiren 16 yaşındaki Melis Kadriye Uçak'ın ailesi ve arkadaşları tepki gösterdi. Liseli gencin okulunun önünde toplanan ailesi ve arkadaşları, 4 yıl önce de karıştığı trafik kazasında 1 kişinin ölümüne sebep olan Haşlık'ın tutuklanmasını istedi.

120 iLE GİDİYORMUŞ
Kızının söz konusu kişi tarafından kandırıldığını belirten 52 yaşındaki baba Necati Uçak, "Kızım gitmek istememiş ancak, bu kişi 'Şeytana uy gel' demiş ve sanki kazanın olacağı varmış gibi kızım da gitmiş. Gencecik dünya güzeli kızımızı kaybettik. Kızımın bu kişiyle görüştüğünden haberimiz yoktu" diye konuştu. Gözü yaşlı anne 47 yaşındaki Güler Erdeniz ise "Bu çocuk öğrendiğimiz kadarıyla düzgün biri değil. Kızlarımızın güvende olması gerekiyor. Olayı gören bir kişi motosikletin saatte 120 kilometre hızla gittiğini söyledi. Ancak motosiklet sürücüsü saatte 40 kilometre hızla gittiğini söylemiş. Yalan ifade vermiş. Sürücünün babası görüşmek için bizi arıyor. Gerekirse evimi satar mahkemede bu işin sonuna kadar takipçisi olurum"dedi. Melis'in arkadaşları da zanlının tutuklanmasını istedi.
BİZE ULAŞIN