Şehri kana bulama planı yapıyorlardı

İzmir polisi düzenlediği operasyonda eylem hazırlığındaki PKK’lı teröristi Balçova yakınlarındaki ormanlık arazide bomba malzemeleriyle yakaladı. Kimlikleri belirlenen 2 terörist daha aranıyor

Şehri kana bulama planı yapıyorlardı
İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü PKK'nın kırsal alanda faaliyet gösteren bir üyesinin İzmir'de bombalı saldırı yapmaya hazırlandığı yönündeki ihbar üzerine yaptığı operasyonda 7 teröristi yakaladı. Önceki gün saat 20.30'da başlatılan operasyon kapsamında, bazı yollarda kapama noktası oluşturan polis ekipleri, eşkali verilen şüpheliyi aradı. Şüphelinin ormanlık alana kaçma ihtimaline karşı bölgeye polis helikopteri de yönlendirildi. Özel harekat polisleri ile çok sayıda ekibin takviye olarak gönderildiği bölgede, helikopterin projektörüyle aydınlatılan alanda arama yapıldı. Balçova yakınındaki ormanlık alanda helikopter destekli yapılan operasyonda, bir kişi yakalandı. Olay yerinde 440 gram A4 tipi bomba malzemesi ele geçirildi. Şüphelinin kentte irtibatlı olduğu yerler tespit edilerek yapılan aramalarda bir kalaşnikof tüfek, bu silaha ait 3 şarjör, 61 mermi ile "Glock" marka bir tabanca ve buna ait 18 mermi, çok sayıda örgütsel döküman ele geçirildi. Toplam 7 PKK'lı terörist gözaltına alındı. Mehmet Demir ve Ahmet Dündar isimli iki kişi daha aranıyor.

SON 15 AYDA 6 OPERASYON
İzmir polisinin, eylem hazırlığındaki 7 PKK'lı teröristi yakalamasıyla olası bir terör saldırısı daha önlenmiş oldu. İzmir polisi son 15 ayda düzenlediği operasyonlarla kentte meydana gelebilecek 6 terör saldırısını engelleme başarısını gösterdi. Temmuz 2015'te Gaziemir'de emniyet ekipleri minibüs içerisinde G.S'nin sırt çantasında 12 kilo C4 patlayıcı ele geçirmişti. zanlının verem hastası olduğu öğrenilmişti. 10 Kasım 2015'te Diyarbakır kırsalından gelen PKK terör örgütü üyesi Ahin kod adlı İ.E., toprağa gömülü 17 kilogram plastik patlayıcı C4, 10 adet el bombası ve bir adet telefon tetikleme düzeneği çıkartırken suçüstü yakalanmıştı. 28 Mart 2016'da MLKP terör örgütü mensuplarının Buca'daki hücre evine düzenlenen operasyonda biri kadın 3 terörist, bol miktarda TATP olarak adlandırılan tahrip gücü yüksek patlayıcı, bomba yapımında kullanılan malzemeler ve sahte kimliklerle yakalanmıştı. Nisan 2016'da İzmir polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda büyük bir bombalı eylem hazırlığı yapan MLKP üyesi 3 kişi yakalandı. Mayıs 2016'da ise Basmane semtinde asayiş uygulaması yapan yunus timleri şüphe üzerine durdurdukları 35 DA 3754 plakalı otomobilin bagajından adeta cephanelik çıkarmıştı. Giysilerin altına gizlenmiş halde 2'si Çin yapımı 3 el bombası, gece görüş dürbünü, tabancalara ait susturucu, fünye, bomba düzeneği, bombanın zaman ayarlayıcıları bulunmuştu.
BİZE ULAŞIN