İzmir Emniyeti’ne FETÖ neşteri

İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan 580 polis, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındı. Polislerin 110’unun rütbeli olduğu belirtildi

İzmir Emniyeti’ne FETÖ neşteri

İzmir Emniyeti Müdürlüğü'nde görev yapan 110'u rütbeli personel olmak üzere 580 polis FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındı. İzmir'de daha önce açığa alınan 346 polis ile birlikte bugüne kadar FETÖ kapsamında açığa alınan polis sayısı 926'yı buldu. 12 bin emniyet personelinin bulunduğu İl Emniyet Müdürlüğü'nde FETÖ kapsamında toplam personelin yaklaşık yüzde 8'i açığa alınmış oldu. İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, "FETÖ ile olan amansız mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Emniyet personelindeki yüzde 8'lik eksilme mevcut personelin daha fazla gayreti ve çalışması ile telafi edilecek" şeklinde konuştu.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK
667 sayılı "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname"nin ikinci maddesinde belirtilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 580 polis açığa alındı. Açığa alınan polislerin 110'unun rütbeli personel olduğu belirtildi. Rütbeli personellerden ikisinin Beydağ İlçe Emniyet Müdürü Yunus Çakmak ile Kınık İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emiroğlu olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili Egeli Sabah'a konuşan İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Paralel Yapı ile mücadelede amansız mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceğini vurguladı. 12 bin personelin bulunduğu İl Emniyet Müdürlüğü'nde son açığa almalarla birlikte yüzde 8'lik bir eksilme olduğunu anlatan Uzunkaya, "Bu eksilme görevde olan diğer arkadaşlarımızın yüzde 15'lik daha fazla çalışması ve gayreti ile telafi edilecek. Nasıl bir futbol takımının oyuncusu kırmızı kartla atıldığında, diğer futbolcular boşluğu telafi etmek için daha fazla koşuyorsa, bizim de eksiği kapatmak için çok daha fazla çalışmamız lazım" şeklinde konuştu.

EGE'DE 813 KİŞİ AÇIĞA ALINDI
FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında Denizli'de ikisi komiser yardımcısı 71, Manisa'da 28, Aydın'da 115, Uşak'ta ise 19 emniyet personeli açığa alındığı öğrenildi. Açığa alınan polislerin haklarındaki soruşturmanın sonucuna göre ihraç edilip edilmeyeceklerinin belli olacağı belirtildi.

BİZE ULAŞIN