İzmir’e modern inme merkezi

Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki inme merkezinde hastalara kısa sürede müdahale edilebilecek

İzmir’e modern inme merkezi
İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki inme merkezi törenle hizmete girdi. Merkez, kamu hastanelerinde ilk olma özelliği taşıyor. Koroner kalp hastalıkları ve kanserden sonra en fazla ölüm ve sakatlığın yaşandığı beyin hastalıklarının (inme) en acil şekilde tedavisinin gerçekleşeceği merkezin açılışında konuşan İzmir Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, "Sağlık hizmetlerinin tüm bireylerce erişilebilir olması sosyal devlet olmanın gereği. Sağlık hizmetlerinin kalitesi özellikle sağlıkta dönüşüm projesinin ülkemizde uygulamaya konulması ile daha hızlı, kaliteli ve kaliteli bir hale geldi" dedi. İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, "Devletin imkanları milletin hizmeti için kullanılır. Bu amaçla Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi ekibinin üstün çabası sayesinde hayata geçen inme merkezi milletimizin hizmetine açılmıştır. Türkiye' de sağlık hizmetlerinin önemli gelişmeler kat edildi" dedi.

İLK 4 SAAT ÖNEMLİ
Açılış töreninin ardından İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Enver Altaş, protokole Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi içinde bulunan 4 yataklı inme merkezini gezdirdi. Büyük beğeni toplayan merkez hakkında bilgi veren Altaş, "İnme durumunda ilk 4 saat çok önemli.112 ambulansları ile hastalarımız en kısa sürede merkezimize gelecek. Hemen müdahale ile hastaların hayati tehlikeleri ortadan kaldırılacak" dedi. Törene İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da katıldı.
BİZE ULAŞIN