Başkan hem ödül hem müjde verdi

Balıkesir Büyükşehir’in düzenlendiği ‘Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması’nda dereceye girenlere ödül verildi. Başkan Uğur ayrıca Bandırma’ya Türkiye’nin ilk mimarlık temalı parkını yapacaklarını müjdeledi

Başkan hem ödül hem müjde verdi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet binası için düzenlenen "Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması"nda dereceye giren projeleri hazırlayan ekipleri ödüllendirildi. 99 projenin katıldığı yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur verirken, birinci olan ekibe ödülünü Vali Ersin Yazıcı sundu. Törende yaptığı konuşmasında Balıkesir'i bir bütün olarak yeniden planladıklarını ifade eden Başkan Uğur, "Yeni binamız bir belediye hizmet binasının ötesinde yeni bir yaşam merkezi olarak kentimizin geleceğinde iz bırakacaktır" dedi. Uğur ayrıca Türkiye ve dünyanın ilk mimarlık temalı parkının Bandırma'ya kurulması için proje yarışması düzenleyeceklerini açıkladı.

PROJELER İNCELENDİ
Yarışmaya 99 projenin juri tarafından büyük bir titizlikle incelendiğini söyleyen Başkan Uğur, "Balıkesir'i planlama sürecinde halkın kamusal ihtiyaçlarını aksatmadan hizmet vermeye gayret ettik. Bu doğrultuda il kent bütününde bir çok projemizi hayata geçirmekteyiz. Çayderesi, Çamlık kent parkları, Zagnospaşa kent meydanı, teleferik ve ulaşım projelerimiz başta olmak üzere gerçekleştirmekte olduğumuz tüm projelerin ana hedefi kentimizin sosyal ve teknik altyapısını arttırmak, Balıkesir'in tıkanık damarlarını açmaktır. İşte Balıkesir büyükşehir belediye binamızı da bu bilinç çerçevesinde hayata geçirmek istedik" şeklinde konuştu. Konuşmasında yeni bir proje yarışmasının duyurusunu da yapan Başkan Uğur, Bandırma ilçesine Türkiye'nin ilk mimarlık temalı parkını yapmak istediklerini belirtti. Uğur, Mimarlık temalı park projesi yarışmasını uluslar arası ölçekte düzenlemeyi planlıklarını ifade etti. Konuşmasını yarışmaya katılan ekiplere, juri üyelerine ve davetlilere teşekkür ederek sonlandıran Başkan Uğur, daha sonra dereceye girenlere ödüllerini verdi. Birinci seçilen ekibin temsilcisi Barış Demir ve ekip arkadaşları Sıddık Güvendi ile Burak Pelenk, 100 bin liralık ödüllerini Vali Ersin Yazıcı'dan aldı. Toplam 370 bin TL'lik ödülün dağıtıldığı törenin ardından dereceye girenler, juri üyeleri ve protokol hatıra fotoğrafı çektirerek projelerin sergilendiği stantları gezdi.
BİZE ULAŞIN