Gençlere çok ayıp ettİler

Transfer yasağına girdiğinde altyapısıyla ayakta kalan Altay’ın Gaziemir Tesisleri’nde altyapı oyuncularına layık gördüğü şartlar “ayıp” dedirtiyor

Gençlere çok ayıp ettİler

Aslında "Büyük Altay"ı onlar ayakta tuttu. Ekonomik krizin doruğa ulaştığı, transfer yasağının elleri kolları bağladığı dönemde, altyapıdan yetişen gençler yetişti siyah-beyazlı kulübün imdadına. Ancak gelin görün ki o kurtarıcı, şimdi kendisini kurtaracak bir el bekliyor. Altay'ın, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri'nde A Takım oyuncularıyla, altyapı takımlarında forma giyen gençlere sunulan fiziki şartlar, tam anlamıyla "zengin ve yoksul"u yansıtıyor. Bir kat yukarıda A Takım oyuncuları lüks odalarda kalırken, altyapı futbolcuları ve onları yetiştiren teknik adamlar, adeta sefaleti yaşıyor.

KEMİKLERİ SIZLIYOR
Alyapısı için ayrı bir yönetim oluşturan kulübün, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri'nde efsane başkan Mazhar Zorlu'nun adını taşıyan binadaki, altyapı odalarının durumu, merhum Zorlu'nun bile kemiklerini sızlatıyor. Herhangi bir düzen ve disiplinin olmadığı odalar, kaderine terk edilmiş durumda.

BİZE ULAŞIN