En yenisi Turkuaz’da

Denizli’de faaliyet gösteren Honda Plaza Turkuaz, tanıtım günlerinde yeni Civic Sedan’ı müşterileri ile buluşturdu. Etkinlik büyük ilgi gördü

En yenisi Turkuaz’da

Denizli'de hizmet veren Honda Plaza Turkuaz, gerçekleştirdiği tanıtım günlerinde Yeni Civic Sedan'ı müşterileri ile buluşturdu. 19 yıldır Türkiye'de üretilen Civic Sedan'ın 10'uncu neslinin satışına 8 Ekim'de başlandı. Temeli 1996 yılında atılan ve ilk modelini 1997 yılında üretmeye başlayan Honda Türkiye Fabrikası bantlardan inen yeni Honda Civic Sedan Premium, Elegance ve Executive adlı üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunuldu. Civic Sedan'da ilk etapta 125 HP üreten 1.6 litrelik benzinli motor görev yaparken LPG'li seçenekle de satın alınabilecek. Yeni Civic Sedanda manuel şanzımanın dışında tamamen yenilenen CVT teknolojili otomatik şanzıman da tercih edilebiliyor. Yeni Civic Sedan silueti ile sportif karakterini gözler önüne seriyor. Önceki nesil ile kıyaslandığında daha geniş, daha uzun ve daha alçak olan yeni Civic Sedan kısa ön ve arka aks uzantılarıyla sportif bir duruş sergilerken gergin hatlar yüksek aerodinamik verimliliği destekliyor. Sert hatlara sahip agresif yüz ifadesi, şişkin ve belirgin çamurluk kuşakları ve köşeli tasarıma sahip hava girişleri yeni Civic Sedan'ın sportif karakterine vurgu yapıyor.

GELİŞMİŞ SÜSPANSİYON
Yeni Honda Civic Sedan geliştirilirken atak ve dinamik bir karakter hedeflendi. Modern ve yenilikçi mühendislik çözümlerini bünyesinde barındıran yeni Civic Sedan hafif yapı, rijit gövde, düşük ağırlık merkezi ve son derece gelişmiş bir süspansiyon sistemi ile oldukça keyifli ve eğlenceli bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni daha geniş ve daha uzun platform sınıf lideri iç mekan genişliğini beraberinde getiriyor. Tamamen yeni iç mekan yalın, son derece düzenli bir mimari, yeni teknolojiler ve üst seviye kaliteli malzemelerle dikkat çekiyor. Alçak oturma pozisyonu sürücüye daha sportif bir his sağlarken, aynı zamanda otomobille daha iyi bir bağ kurmaya yardımcı oluyor. Yeni Civic Sedan ayrıca çok yönlü, pratik ve kullanışlı bir iç mekan ve bagaj alanıyla kompact sınıfa yeni standart getiriyor. Bilgi ve eğlence sistemi Honda Connect'in ikinci nesli Apple CarPlay ve Android Auto desteğiyle yolculukları keyfe dönüştürüyor. Yeni Cıvıc Sedan 75 bin 740 liradan başlayan fiyatlarla Honda Turkuaz Plaza'da yeni sahiplerini bekliyor. Türkiye Pist Şampiyonası'nın 5. ve son ayak yarışları, hafta sonu İzmir'de yapılacak. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan yapılan yazılı açıklamada, 2016 Türkiye Pist Şampiyonası final yarışlarının V1 Challenge ve Opel Corsa OPC Cup ile 15-16 Ekim'de İzmir Ülkü Park pistinde gerçekleştirileceği belirtildi. Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından organize edilecek olan ve Ülkü Motorsport, Borusan Otomotiv Motorsport ve Gedik Ebam Racing Team takımlarının katılacağı yarışta Türkiye Pist Şampiyonası Süper ve Maxi gruplarındaki birincilerin belirleneceği bildirildi. İdari ve teknik kontrol ile başlayacak olan organizasyonun ilk gününde, resmi antrenmanlar ve sıralama turlarının ardından Süper Grup, Opel Corsa OPC Cup ve Maxi Grup ilk yarışları koşulacağı kaydedildi.

BİZE ULAŞIN