Cinayet sanığı kadın zabıtaya 15 yıl hapis

Denizli’de haziran ayında itfaiye erini tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan kadın zabıta memuru Nesrin Zıraplı, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kale Belediye Başkanı beraat etti

Cinayet sanığı kadın zabıtaya 15 yıl hapis
Denizli'nin Kale ilçesinde, itfaiye eri 39 yaşındaki Mehmet Ali Talay'ı tabancayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan zabıta memuru 24 yaşındaki Nesrin Zıraplı, 15 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kale İtfaiye Grubu'nda görevli itfaiye eri, evli ve bir çocuk babası Mehmet Ali Talay, 29 Haziran'da, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Kale Orman İşletme Müdürlüğü yakınında, otomobilinde tabancayla vurularak öldürüldü. Cinayet zanlısı Kale Belediyesi zabıta memuru Nesrin Zıraplı, Talay'ın kendisiyle 8 ay boyunca zorla ilişkiye girdiğini belirterek, "Yaşadıklarımı aileme anlatmakla tehdit edince öldürdüm" dedi. Cezaevine konulan Nesrin Zıraplı daha sonra ifadesini değiştirdi. Cumhuriyet savcısına tekrar ifade verip, bu kez Talay'ı kendisinin öldürmediğini, kimin öldürdüğünü görmediğini, ancak olay sırasında Kale Belediye Başkanı AK Partili Erkan Hayla'nın sesini duyduğunu söyledi. Soruşturma üzerine Başkan Hayla, gözaltına alındı. Hayla'nın tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Sanık Nesrin Zıraplı'nin 'Adam öldürmek' suçundan tutuklu yargılandığı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada, karar verildi. Yargılama sonunda Nesrin Zıraplı'ya, 15 yıl hapis cezası verildi. Tutuksuz yargılanan Başkan Hayla ise beraat etti.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Facebook hesabından davadan beraat ettiğini duyuran Başkan Hayla, "Adımın karıştırıldığı cinayet davasından hamdolsun alnımızın akıyla çıktık. O gün de söylediğim gibi başta paralel yapılanma olmak üzere fitne ve şer odaklarının istedikleri olmadığı için üzgünüz. Memlekete hizmetten başka derdim yoktur. Makam, koltuk sevdam yoktur. En başta benimle bu çileyi beraber çeken avukatım sevgili kardeşim Ali Kavallı'ya, dualarını eksik etmeyen analarıma ve arkamda dimdik kale gibi duran halkıma teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. La galibe illallah.(Allah'tan başka galip yoktur). İşte düşmanlık yapanların bilmesi gereken tek gerçek budur. Birliğimiz dirliğimiz daim olsun" dedi.

BİZE ULAŞIN