Boyayla macunla yeşil alan olmaz

Narlıdere Belediyesi’nin, açılışını yapmaya hazırlandığı tesiste toprak alanların yeşile boyanması tepkilere yol açtı. Belediye “Püskürtme çim”, AK Parti İlçe Başkanı Bilgi ise “sonuçta boya” dedi

Boyayla macunla yeşil alan olmaz
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Narlıdere Belediyesi'nin "prestij projesi" diye tanıttığı ve 4 Kasım'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açılışının yaptırılması planlanan Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi'nin toprak alanlarının yeşile boyanması tepkileri de beraberinde getirdi. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, bunun "püskürtme çim uygulaması" olduğunu savunurken, AK Parti İlçe Başkanı Aslan Bilgi, "Adına başka bir şey deseler de bu sonuçta boya. İstanbul'daki çalışmaları örnek alsınlar" diye konuştu. Bilgi, söz konusu alan için vatandaşlara 7 yıl önce söz verildiğini, 2-3 yıl hiç birşey yapılmadığını belirterek, "Maalesef son 15-20 gün içerisinde burayı boyayarak yeşillendirmişler. Doğayı tahrip etmişler. Doğaya boya katmışlar. 'Zararı yok' diyorlar. Gözünüze atsalar, gözünüzü açamazsınız. Bunlar her ne kadar adına başka bir şey dese de sonuçta bu bir boya. Yani genel başkanlarını kandırıyorlar. CHP belediyeciliği burada ortaya çıkıyor. Boya ve macunla belediyecilik yapıyorlar. Zaten heyelan bölgesi, hiçbir istinat duvarı yok, tehlikeli bir alanda bir iş yaptılar ve önlem almadılar. Burası 7 milyon liraya mal oldu. Yaptırsınlar hesabını 7 milyon lira gitmiş mi? Bu parayı nereye harcadılar merak konusu. Gözlerinin içine bak baka vatandaşı kandırıyorlar. Kılıçdaroğlu nasıl gelecek açılış yapacak" dedi.

BU BİR GÖZ BOYAMA
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, ise "göz boyama" deyiminin gerçeğe dönüştüğünü vurgulayarak, "Basit bir rekreasyon işinde bile göz boyamayı seçtiler. Doğal olsunlar organik olsunlar" diye konuştu. Narlıdere Belediyesi'nin uygulaması sosyal medyada da alay konusu oldu. Bir vatandaş, "Narlıdere'deki İzsu çalışması sonrası sokağımızdaki 40 cm'lik çukur 6. gününde... Bari boş yeşil boya kutularınızdan koysaydınız" tweetini attı. Başka bir kullanıcı "Hayat bazen CHP belediyesinin yeşillendiremediği alanları yeşile boyaması gibiydi" yorumuyla uygulamayı ti'ye aldı. Başka bir yorumda da "Narlıdere denince darbe gecesi imama saldıran azgınlar ve bu sahtekar belediye akla gelecek" ifadesi dikkat çekti.

BİZE ULAŞIN