İzmir’e dev hastane

İzmir ve Kocaeli Şehir Hastaneleri Proje Finansman töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Erdoğan, Bayraklı’ya yapılacak kampusun 2019 yılı bitmeden hizmete gireceğini söyledi

İzmir’e dev hastane
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen İzmir ve Kocaeli Şehir Hastaneleri Proje Finansman Töreni'nde, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nin ise 2 bin 60 yatağa sahip olacağını, 6 ayrı bloktan oluşacağını ve 2019 yılı bitmeden tamamlanıp, hizmete gireceği söyledi. Erdoğan, "Şehir hastaneleri, ülkemizde sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükselmesine edeceği etkiyle, kendisine yapılan yatırımları ziyadesiyle hak eden bir projedir. Sağlık hizmetlerinde sağlanacak ilerleme, sağlık endüstrisinin ülkemizde gelişmesini temin edecektir. Bu yatırımların ülkemizi dünyanın en ileri 5 sağlık turizmi merkezinden biri haline getirmesini hedefliyoruz" dedi.

36 AYDA TAMAMLANACAK
İzmir'de Sağlık Bakanlığı'nın kamu özel ortaklığıyla kuracağı Bayraklı Entegre Sağlık Kampusu, 780 milyon euroluk yatırım bedeliyle kente Cumhuriyet tarihi boyunca yapılacak en büyük sağlık yatırımı olacak. İnşaat çalışmaları başlayan ve içerisinde 7 hastanenin bulunduğu kampus, 36 ayda tamamlanacak. Kampusta 568 yatak kapasiteli genel hastane, 373 yatak kapasiteli kadın doğum ve çocuk hastanesi, 213 yatak kapasiteli kardiyovasküler cerrahi hastanesi, 159 yatak kapasiteli onkoloji hastane, 300 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yatak kapasiteli yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, 347 yatak kapasiteli yoğun bakımlardan oluşacak ve 51 ameliyathane ve 414 polikliniğin bulunacağı dev kompleks 622 bin 812 metrekarelik alanda inşa edilecek.
BİZE ULAŞIN