Ameliyat edildi yürümeye başladı

Trafik kazası sonrası felç olan ve artık yürüyemeceği düşünülen genç, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ndeki 3 aylık tedavi sonrasında ayağa kalktı

Ameliyat edildi yürümeye başladı
İzmir'de geçirdiği trafik kazası sonrası, omiriliğinde ezilme oluştuğu için yürüme yetisini kaybeden genç, Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'ndeki operasyon ve tedaviler sonucu yeniden yürümeye başladı. Temmuz ayında geçirdiği trafik kazası sonucu bel omurgası (bel kemiği) kırılan ve omuriliği ezilen Süleyman Üyünük'ün (19) ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Berkant Atay "Hastamız yürüyemiyor belden aşağı kısmını hissetmiyordu, yani geçirdiği trafik kazasına bağlı felç gelişmişti. Hastayı acil ameliyata aldık ve omurilik üzerindeki baskıyı ortadan kaldırarak omurgayı stabilize ettik. Daha sonraki süreçte takip ve tedavilerini tamamladıktan sonra Fizik Tedavi ekibimizin ellerine emanet ettik. Sonuçlar çok sevindirici" dedi.

ASLA YÜRÜYEMEM SANDIM
Üç ayın sonunda hayata tekrardan yürüyerek devam etmenin mutluluğunu yaşayan Süleyman Üyünük "Geçirmiş olduğum kazadan sonra bir daha asla yürüyemeyeceğimi, ayağa kalkamayacağımı sandım. En başta doktorum ve fizik tedavi ekibimizin destekleri sayesinde şu anda sadece önkol destekli bastonla yürüyorum. Sonuçta ayağa kalktım. Şükürler olsun ki bugünlere ulaştım" dedi.
BİZE ULAŞIN