Yeni anayasa kaçınılmaz

Halkın çoğunluğunun oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanın, siyasi sorumluluğunun bulunduğunu belirten Kerem Ali Sürekli, mevcut durumla, anayasanın uyumlu hale getirilmesi gerektiğini söyledi

Yeni anayasa kaçınılmaz
AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Karşıyaka'da sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle yaptığı toplantıda, halkın üzerinde başka bir irade tanımadıklarının ifade etti. Yüzde 52 oyla seçilmiş Cumhurbaşkanı'nın halka karşı siyasi sorumluluğu bulunduğuna dikkat çeken Sürekli, mevcut durumu anayasayla uyumlu hale getirmenin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.Sürekli, konuyla ilgili anayasa değişikliği için gerekli düzenlemeleri mecliste görüşeceğiz ve halka sunacaklarını ifade etti.

GÖZÜMÜZÜ KIRPMADAN YAPARIZ
Türkiye'nin bölgede barışı, güvenliği ve istikrarı sağlamak dışında hiçbir amacı olmadığını da belirten Sürekli şöyle devam etti: " Herkes şunu bilsin ki Türkiye'ye, ülkemize yönelik her türlü tehdide karşı gerekeni anında, gözümüzü kırpmadan yaparız. Bunun için de hiç kimsenin iznine, icazetine ihtiyacımız yok. Türkiye, hudutlarının güvenliğini her şart altında korumaya devam edecek." FETÖ'nün darbe girişimine de değinen Sürekli, 241 şehidin, 2 bin 194 gazinin daima gönüllerde taşınacağını belirterek, "Darbeciler 'mağdurum' edebiyatı yapmasın. Asıl mağdur şehit yakınlarıdır, gazilerdir, millettir. Mağdur algısı yayarak 15 Temmuz'un mağdurlarını gölgede bırakmalarına asla göz yumamayız. Bu konuda zerre kadar tereddüt göstermeyeceğiz. Kimse bunu bizden beklemesin. Devleti tehdit eden, milleti haince esir almak isteyen bu karanlık yapının mensuplarını savunmaya kalkmak bir başka ihanettir" dedi.
BİZE ULAŞIN