Sıkı denetim kazaları azalttı

İzmir emniyeti, yılın sekiz ayında denetlediği araç ve sürücü sayısıyla İstanbul ve Ankara’yı bile geride bıraktı, ölümlü kaza sayısı yüzde 58 oranında düştü

Sıkı denetim kazaları azalttı

İzmir'de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yılın 8 aylık döneminde yaptıkları kesintisiz denetimlerle, ölümlü motosiklet kazalarında geçen yıl aynı dönemine göre yüzde 58 düşüş sağlandı. Trafik Denetleme ekipleri, ulaşımı kolaylaştırdığı için tercih edildiğinden sayıları hızla artan motosikletlere yönelik sıkı kontroller yaptı. Bu kapsamda 52 bin 407 motosiklet ve sürücüsü, incelendi. Bu iki kriterde İzmir polisi, denetlediği araç ve sürücü sayısı bakamından İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm büyükşehirleri geride bıraktı ve birinciliği elde etti. Denetimler sayesinde, geçen yıl aynı dönemine göre hem kaza sayısında hem de ölüm oranında yüzde 58 düşüş kaydedildi.

ALKOL VE KEMER DENETİMİ
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, alkollü araç kullanımına yönelik 136 bin 412, emniyet kemerinde de 208 bin 409 sürücüyü denetimden geçirdi. İzmir trafik denetleme ekipleri, bu alanda denetledikleri araç sayısı bakımından Türkiye ikincisi oldu. Emniyet yetkilileri, ilk 8 aylık dönemde yaptıkları denetimlerin, bu süreçten sonra da aralıksız sürdürüleceğini, denetimlerde can ve mal kayıplarını en aza indirmenin asıl amaç olduğunu ifade etti.

BİZE ULAŞIN