5 takım için büyük bir avantaj olacak

EN KARLISI GÖZTEPE
Süper Ligi hedefleyen Göztepe, zirve yolunda yarış verdiği Adana Demirspor, Elazığspor ve Eskişehirspor'un puanlarının silinmesiyle hem güçlü rakipleriyle arasındaki puan farkını aşmış oldu, hem de Süper Lig için büyük avantaj elde etti. Elazığspor yarışta çok ağır yara alırken, Eskişehirspor ile aradaki puan farkı ise 7'ye çıktı.

BALIKESİR NEFES ALDI
Lige kötü başlayan Balıkesirspor rakiplerine gelen cezalarla rahat nefes aldı. Ligde 8 maçta 11 puan toplayan Bal-Kes puan cetvelinde iki sıra birden yükseldi. Son puan silmelerle Bal-Kes Eskişehirspor ve Adana Demir gibi rakibiplerini altına aldı ve 6. sıraya yükseldi. Bu hafta Samsun'u ağırlayacak Balıkesir Play-Off için avantaj elde etti.

ALTINORDU UZUN ATLADI
Geçen hafta Samsun deplasmanından 1 puanla dönen Altınordu 8 maç sonunda 10 puan toplamış ve ligde 11. sıraya gerilemişti. Rakiplerinin aldığı cealar sonrasında kırmızı-lacivertliler 2 sıra birden yükseldi. Şeytanlar puan cetvelinde 10 puanla 9. sıraya yükselirken 3'er puanları silinen Denizlispor ve Adana Demir'i geride bıraktı.

TARZAN DA YÜKSELDİ
Daha önce 5 puandayken eski futbolcularına olan borçları nedeniyle 3 puanı silinen Manisaspor 2 puanla ligin dibine demir atmıştı. Elazığspor'un -12 puan ceza almasıyla son sıradan kurtulan Manisa tehlikeli bölgeden kurtulma adına da moral depoladı. 17. sırada yer alan Manisa'nın 15. sıradaki Bandırma ile arasında 2 puan fark var.

DENİZLİ'YE TESELLİ
Eski futbolcularına olan 4 milyon lirayı ödemediği gerekçesiyle federasyon tarafından daha önce 3 puanı silinin Denizlispor, Elazığspor'un -12, Eskişehirspor'un da 3 puanlarının silinmesiyle teselli buldu. Ligde 11 puanı varken 8 puana düşen Horozlar, 12. sıraya yükselirken 10 puana düşen Eskişehirspor ile aradaki farkı 2 puana indirdi. Elazığspor'un da ligin dibine demir atmasıyla rakip eksilten Horozlar, Play-Off için iyice umutlandı. Denizlispor pazartesi günü Altınordu'yu ağırlayacak.
BİZE ULAŞIN