İçmek için 6 kilo uyuşturucu almış

Motosikletli yunus timleri Karşıyaka’da şüphelendiği Engin C’nin üst ve aracını aradı. Otomobilin arka koltuğundaki 3 çöp poşetinden 6 kilo 250 gram esrar çıkan şüpheli, “İçiciyim abi” dedi

İçmek için 6 kilo uyuşturucu almış

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde asayiş uygulaması yapan motosikletli yunus timleri şüphe üzerine yolda yaya olarak yürüyen 40 yaşındaki Engin C'yi durdurdu. Üst aramasında iki içimlik uyuşturucu çıkan, otomobilinde ise üç çöp poşetinin içinde 6 kilo 250 gram esrar bulunan zanlı tutuklandı. İlginç olay, 18 Ocak Çarşamba günü akşam saatlerinde Karşıyaka'da yaşandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri Amirliği'ne bağlı Yunus ekipleri yolda yaya olarak yürüyen 40 yaşındaki Engin C'yi şüphe üzerine durdurdu. Kimlik kontrolü yapılan Engin C. hakkında herhangi bir yakalama ya da aranma kaydına rastlanmadı. Zanlının yapılan üst aramasında meşe diye tabir edilen iki içimlik esrar maddesi bulundu. Genel Bilgi Tarama (GBT) işlemi yapılan Engin C'nin sistemde kayıtlı olan ikametgah adresinden çok uzakta olduğu polislerin dikkati sayesinde anlaşıldı. Polisler bunun üzerine zanlıya Karşıyaka'da ne yaptığını ve nereye gideceğini sordu. Zanlı da esrar içicisi olduğunu itiraf ederek, 'Esrarları içmek için satın aldım. Park halindeki otomobilime doğru yürüyorum. Aracıma binip eve gidecektim' yanıtını verdi. Bunun üzerine yunus ekipleri zanlı ile birlikte incelemek üzere otomobile doğru gitti.

TUTUKLANDI
Yapılan araştırmada otomobilin arka koltuğunda üç çöp poşeti bulundu. Çöp poşetlerini açan içerisinde yüklü miktarda esrar maddesi buldu. Bunun üzerine zanlı polisler tarafından gözaltına alındı. Polis merkezinde tartılan esrar maddesinin ağırlığının 6 kilo 250 gram olduğu belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Engin C. sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yakalanan esrarın piyasa değerinin yaklaşık 20 bin lira olduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN