Yeni rotasını belirledi

Sosyal medyada “Özgür Kız” olarak tanınan Ayşe Kurucu gelecek ay KKTC’ye, sonra da hayali olan İspanya’ya giderek Endülüs medeniyetlerinin izlerini sürecek

Yeni rotasını belirledi
İzmir'de yaşayan, yaklaşık 25 ülke gezdikten sonra otostop yaparak bindiği araçta unuttuğu fotoğraf makinasıyla gündem olan "Özgür Kız" lakaplı 60 yaşındaki Ayşe Kurucu, sırtındaki yağlardan kurtuldu, havayolları şirketinden sponsorluk, üniversitelerden söyleşi teklifleri almaya başladı. Emekli maaşıyla Roma'da Pisa, Paris'te Eyfel kulesi başta olmak üzere 25 farklı ülkenin turistik mekanlarının önünde en doğal haliyle çektirdiği fotoğraflar sayesinde "Ayşe Teyze" olarak tanınan 3 çocuk, 6 torun sahibi Ayşe Kurucu'nun yaşamı, sosyal medyada ünlü olduktan sonra değişti.

YAĞLARINDAN KURTULDU
Sırt ağrıları için gittiği doktorda "yağlarından kurtulan" Ayşe Kurucu, Ankara ve İstanbul'daki köklü üniversitelerin öğrenci kulüpleriyle söyleşiler yaptı, gezi programları yapmak için televizyon temsilcileriyle görüştü, bir havayolu şirketinin sponsorluk teklifi sayesinde hiç görmediği başka ülkelere gitmenin planını yapmaya başladı. Boşanmış, maddi sıkıntı çeken ve yalnız bir kadın olarak kendine acımadığını, aksine hayata daha çok bağlandığını ifade eden Kurucu, gelen iş ve gezi tekliflerine ise açık olduğunu kaydetti. Ortaokul mezunu olarak üniversite öğrencilerine ders vermediğini, sadece sorularını yanıtladığını vurgulayan Kurucu, üniversite öğrencilerinin kendisine ilk olarak "yabancı dil bilmeden yurt dışına nasıl çıkıyorsun" sorusunu yönelttiğini belirtti. Öğrencilere hayat tecrübelerini anlattığını kaydeden Kurucu, "Ben ders vermiyorum, yaşadıklarımı anlatıyorum. Yurt dışına gitmeye nasıl cesaret ettiğimi soruyorlar. Ben de bunun cesaret değil, seçim işi olduğunu anlatıyorum" ifadelerini kullandı.

"BELGESEL İZLİYORUM"
Ev işi yapmayı sevmediğini, dikiş nakışla pek uğraşmadığını, yemeklerini bulaşık çıkmasın diye bir esnaf lokantasında yediğini, evdeki boş zamanlarında belgesel izlediğini kaydeden Kurucu, "Kadınlara tavsiyem hiçbir şeye bağımlı olmasınlar. 'Bu yaştan sonra ne olur, ne yapabilirim' diye düşünüp kendilerini yaşamdan çekmesinler. Ne bileyim, barışık olsunlar" dedi. Ameliyattan sonra toparlanmaya çalıştığını, ilk olarak gelecek ay KKTC'ye gitmeyi hedeflediğini anlatan Kurucu, sonra da hayali olan İspanya'ya giderek Endülüs medeniyetinin izlerini süreceğini dile getirdi.
BİZE ULAŞIN