İzmir’in iki yakası birleşmek istiyor

Kentin iki yakasında faaliyet gösteren 9 dernek, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı 35 projeden biri olan “İzmir Körfez Geçiş Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesini istedi

İzmir’in iki yakası birleşmek istiyor

Karşıyaka ilçesinde 8 derneği temsil eden Karşıyaka Birliği Dernekler Federasyonu ile İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu temsilcileri, Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir Büyükşehir Başkanı adaylığı döneminde kent için açıkladığı 35 projeden biri olan "İzmir Körfez Geçiş Projesi"ne destek verdi. Platform ve dernek temsilcileri İnciraltı'nda ortak basın toplantısı düzenledi. İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, "Bu projenin hayata geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. İzmit Körfez Geçişi, Osman Gazi Köprüsü'ne, kuş türlerinin yaşadığı 'Hersek Lagünü' için kavis verilmişti. Yapılacak İzmir Körfez Geçiş Projesi'nde de aynı hassasiyetin yaşanacağına inanıyor ve güveniyoruz. Körfez Geçiş Projesi'ne itiraz edip 'hiç yapılmasın' yaklaşımı, şehrimizin ilerlemesine ve gelişmesine engel olmaktır." dedi. Karabulut, İzmir Körfez Geçiş Projesi'ni, Başbakan Binali Yıldırım'ın gündeme getirdiğini anımsatarak, "Beklentimiz, ihalenin 65. hükümetimizin yıl dönümü olan 2017 Mayıs ayına kadar yapılması ve ilk kazmanın şehrimizin doğum günü 9 Eylül'de vurulmasıdır" diye konuştu.

"ÖNEM VERİYORUZ"
Karşıyaka Birliği Dernekler Fedarasyonu Başkanı Mehmet Yıldırım da Karşıyakalılar olarak projeyi çok önemsediklerini belirterek, "Bu projenin sadece yol anlamında iki yakayı değil, gönülleri de buluşturacağına inanıyoruz. Böylesi mega projeler artık şehrimize bir an evvel kazandırılmalıdır. Hükümetimiz ve büyükşehir belediyemiz birlikte çalışmalı, hizmetlerin büyümesi devam etmelidir" dedi. Basın toplantısı sonrası Tayfun Karabulut ile Mehmet Yıldırım Göztepe ve Karşıyaka Spor Kulüplerinin atkılarıyla objektiflere poz verdi.

BİZE ULAŞIN