Balkonuna bu kez evet bayrağını astı

‘Bayrak asan dayı’ olarak internette fenomen haline gelen Balıkesirli Tahtalıoğlu, bu kez evinin balkonuna ‘evet’ yazılı pankart astı. Tahtalıoğlu, “Bayrağımı asacağım, ‘evet’e basacağım” dedi

Balkonuna bu kez evet bayrağını astı
2013 yılında balkonuna astığı bayraklı fotoğrafının internete düşmesinin ardından ünlenen ve internet fenomeni haline gelen Salih Tahtalıoğlu, bayrağını bu kez Cumhurbaşkanlığı sistemi referandumunda evet oyunu kullanmak için astı. Google'da binlerce kez 'bayrak asan adam, bayrak asan amca, bayrak asan dayı kim' diye aranan Salih Tahtalıoğlu'nun fotoğrafı, ülke sınırlarını da aşarak dünyada en çok kullanılan fotoğraflar arasında yer aldı. Geçtiğimiz hafta içi sosyal medyada Rıdvan Dilmen, Arda Turan, Burak Yılmaz gibi ünlülerin başlattığı referandumda evet kampanyasının ardından ülke genelinde adeta yeni bir akım başlamıştı. Bu akıma sosyal medyanın tanınmış yüzü Salih Tahtalıoğlu da ayak uydurdu. Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'ın sosyal medya hesabından bayrak asan dayıya yönelttiği; "Ülkemizin istikrarı, tam demokrasi, 2071 hedeflerine bir an önce ulaşmak için ben de evet diyorum. Balkona bayrak asan dayı sayın Salih Tahtalıoğlu, sen ne diyorsun?" sorusuna cevap veren Salih Tahtalıoğlu o meşhur balkona bir kez daha çıktı. Başkan Bahçavan'a cevap veren Tahtalıoğlu; "Sayın Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, çağrını aldım. Güçlü bir Türkiye için, Türkiyemizin kalkınması için, bayrağımı asacağım, 'evet'e basacağım" dedi.

ÇAĞRIYA KULAK VERDİ
Evet yazılı bayrağı evinin balkonuna asan Tahtalıoğlu,"Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan bize internet üzerinden bize çağrı yapmış. Biz de bu çağrıya katıldık. Referandumda inşallah ömrümüz olur nasip olursa evet'e mührümüzü basacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN