Ödünç ayakkabılı şampiyona destek

İzmir’de ödünç ayakkabıyla rekorla Türkiye şampiyonu olan Emir İlbasan’a Gaziemir Belediyesi’nin ardından Kent Koleji de tam burslu eğitim olanağı sundu

Ödünç ayakkabılı şampiyona destek

Öğretmeninden aldığı ödünç ayakkabıyla katıldığı ilk turnuvada 100 metreyi 12,13 saniyelik derecesiyle rekor kırarak Türkiye şampiyonu olan Emir İlbasan, tüm dikkatleri üzerine çekti, ülke gündemine oturdu. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, genç sporcuyu Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesine aldı. Kulüp sporcusu olarak katıldığı ilk turnuva U16 Salon Atletizm Tükiye Şampiyonasında 60 metreyi 7,65 saniyede ve 200 metreyi de 24,37 saniyede koşarak Türkiye şampiyonu olan Emir, iki altın madalya kazandı. Başarılı performansıyla göz dolduran şampiyon atlet, milli takım markajına alındı. Sporcu, 2024 Olimpik Hazırlık Milli Takım Kampına davet edildi.

"GURUR DUYUYORUZ"
Kendisine verilen desteği sonuna kadar hak ettiğini başarılarıyla gösteren Emir'e Başkan Şenol, doğum günüde unutamayacağı bir sürpriz yaptı. Emir'in daha iyi koşullarda eğitim ve spor hayatına devam etmesi için bir fırsat yarattı. Başkan Halil İbrahim Şenol, "Emir'in hikayesini duyunca çok etkilendik ve desteklemek istedik" diyen Kent Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Hızır Murtezaoğlu ve Kent Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi, Eski Kültür Bakanı Prof. Dr. Suat Çağlayan'ı şampiyon atlet Emir İlbasan, anne Gülten İlbasan ve baba Yaşar İlbasan ile bir araya getirdi. Şenol'un makamında gerçekleşen görüşmede, "Çocuğumuzla gurur duyuyoruz. Eğitim hayatında da başarılı olmasını istiyoruz" diyen ailenin onayı alınarak Emir'in tam burslu olarak Kent Koleji'ne kaydı yapıldı.

BİZE ULAŞIN