DEAŞ evlerinde FETÖ kitapları

İzmir’de eylem hazırlığı içinde olan DEAŞ’a yönelik operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Zanlıların evinde yapılan aramalarda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kitapları ele geçirildi

DEAŞ evlerinde FETÖ kitapları
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü DEAŞ'a yönelik kent merkezi ve Menemen ilçesinde belirlenen 9 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. İzmir'deki operasyonda terör örgütü DEAŞ'ın FETÖ ile bağlantısını taşıyan izler ortaya çıkarıldı. Operasyonlar sonucu 9 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan 9 zanlının terör örgütü adına çatışma bölgelerinde faaliyette bulundukları, DEAŞ üyeleriyle irtibat halinde oldukları, zaman zaman çatışma bölgelerine gidip geldikleri ve kentte eylem hazırlığında oldukları ileri sürüldü. Zanlıların sosyal medya aracılığıyla DEAŞ terör örgütünün propagandasını yaptıkları, kurdukları gruplarda örgüte eleman temini için çalıştıkları iddia edildi. Şüphelilerden Suriye vatandaşı E.A'nın, göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle irtibat halinde olduğu, örgüt üyelerini sığınmacı görünümünde Avrupa ülkelerine kaçırmak için araştırma yaptığı öne sürüldü. Zanlıların adreslerinde yapılan aramada çok sayıda örgütsel doküman ile bir av tüfeği ve bir ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Şüphelilerin evlerinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitapların da bulunması dikkati çekti.

KİRLİ FETÖ DETAYI
Öte yandan İzmir Adliyesi'ne yönelik saldırıda öldürülen teröristlerin kullandıkları iki otomobilden birini sattığı belirlenen K.A, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Ancak FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock kullandığı belirlenen K.A, ikinci kez gözaltına alınıp tutuklanmıştı.
BİZE ULAŞIN