Altın olsa böyle artmaz

Denizlispor’da 8 maç forma giyen İranlı Anmar ile 13 maç oynayan Brezilyalı Leozinho’nun toplam 82 bin euro alacağı, bir yılda 576 bin euroya yükseldi

Altın olsa böyle artmaz

Mali sıkıntı nedeniyle FIFA'dan 2 dönem transfer yasağı alan Denizlispor, bir darbe daha yedi... Yeşilsiyahlıların 2015-2016 sezonunda transfer edip, performanslarını beğenmeyerek ligin devre arasında gönderdiği Brezilyalı Leandro Sales Da Santes (Leozinho) ile İranlı Anmar Almurbaraki'den çok ağır bir fatura geldi. Denizlispor'un bu oyunculara ödemesi gereken rakam, bir yılda tam 7 kat yükseldi.

ÖDEMEDEN GÖNDERDİLER
Denizlispor yönetiminin sözleşmesini feshettiğinde Brezilyalı orta saha oyuncusu Leozinho'nun kulüpten toplam 51 bin euro alacağı vardı. Ancak dönemin yöneticileri, sezon başında Yunanistan Süper Lig temsilcisi AEL'den transfer ettiği futbolcuyla anlaşma zemini aramadan sözleşmeyi feshetti ve Leozinho'nun Denizlispor ile ilişkisini kesti. Aynı durum, Hollanda'nın Telstar takımından transfer edilen İranlı Anmar Almurbaraki'de de yaşandı. O dönem yönetimde bulunan Mustafa Şavluk başkanlığındaki yönetim, İranlı Anmar'ın da 31 bin liralık alacağını ödemeden kulüple ilişkisini kesti.

SÜRPRİZ FATURA GELDİ
Ancak iki oyuncunun FIFA'ya yaptığı başvuru, bir yıl sonra yeşil-siyahlı kulübe büyük bir şok yaşattı. Leozinho'nun 51 bin euro olan alacağı avukat, yargılama masrafları ve faizleriyle birlikte 316 bin 500 euro'ya, Anmar Almurabaki'nin 31 bin euroluk alacağı ise aynı eklentilerle 261 bin uero'ya yükseldi. Transfer yasağını kaldırmak için uğraş veren Horozlar, FIFA'dan önlerine getirilen 576 bin 500 euro (yaklaşık 2 milyon 100 bin lira) tutarındaki faturayla sarsıldı. Yöneticiler bir yılda 7 kat artan rakam karşısında, "altın kramponların ağır faturası" yorumunu yaptı.

BİZE ULAŞIN