Balıkesir değişiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur kente değer katacak olan birçok vizyon projenin mart ayı içinde açılacağını söyledi

Balıkesir değişiyor
İLK ETAP TAMAM
Devam eden projeler hakkında bilgi veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Çay Deresi Projesi'nin 1. etabını Mart ayında açacaklarını bildirdi. Balıkesir'in marka olacağını ifade eden Başkan Uğur, "Çay Deresi Projesi bitme aşamasına geldi. Çamlıktepe ve Baltok'un ihaleleri yapıldı. Referandumdan önce Çay Deresi'nin 1. etabını açacağız. 2. etabının da ihalesini yapacağız. Sebze Meyve Hali yeni yerine taşınacak. Baltok ve Çamlıktepe projelerinin temellerini Mart ayında atacağız. Mart ayında Cunda Köprüsü'nün üzerinden geçeceğiz. Cunda'da kanal açmaya başlıyoruz" dedi.

PRESTİJ CADDE GELİYOR
Başkan Uğur, Balıkesir'i gelişmiş ve modern kentler arasına taşıyacak prestij caddeleri için de gereken adımları attıklarını açıkladı. Referandumdan önce Hilton Oteli'nin de temelini atacaklarını ifade eden Başkan Uğur, şöyle devam etti: "Hilton Otel, yapacağı oteli bir üst seviyeye taşıyarak Hilton Garden Inn'den, Hilton Double Tree'ye yükseltti. Ayrıca yeni hastane binasının önündeki yerleri de geçen hafta yaptığımız ihale ile 2 ayrı konsorsiyum aldı. 10 bin ve 15 bin m2'lik 2 ayrı parselde ticari alanlar, rezidanslar, konutların olacağı merkez yapılacak."
BİZE ULAŞIN