Gelini için böbrek arıyor

Ayrancılar’da yaşayan Gülsüm Sarı, iki böbreği de iflas eden gelini Kerziban’ın nakil ameliyatı olabilmesi için böbrek arıyor

Gelini için böbrek arıyor
İzmir'in Torbalı ilçesine bağlı Ayrancılar'da yaşayan Gülsüm Sarı, 2 böbreği iflas eden gelini Kerziban'a böbrek arıyor. Gülsüm Sarı'nın oğlu Sait Sarı'nın 12 yıl önce hayatını birleştirdiği Kerziban'ın, yaptığı 2 doğumun ardından böbreklerinden rahatsızlandı. İlk olarak sağ böbreği iflas eden talihsiz kadının bir süre sonra sol böbreği yüzde 20 oranında çalışmaya başladı. Günde 2-3 saat diyaliz makinesine bağlanmaya başlayan Sarı, 5 yıllık süreçte ikinci böbreğini de kaybetti. Talihsiz kadın günde 10 saat diyaliz makinesine bağlanmaya başladı. Kerziban'ın durumuna kayıtsız kalamayan kaynana Gülsüm Sarı, böbreğini gelinine vermek istedi. Ancak doku uyuşmazlığı nedeniyle nakil gerçekleşmedi.

DOKUUYMADI
Gelinin çaresizliği karşısında dayanamayan Gülsüm Sarı "Gelinim gözümüzün önünde her geçen gün eriyor. Onun sağlığına kavuşması için böbreğimi vermek istedim ama uymadı. O benim gelinim değil kızım gibi. Evlatları da onu çok seviyor. Nakil için sıra bekliyoruz. Organ bağışında insanların daha duyarlı olmasını istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN