Plansız tramvay

İzmir’in iki ayrı yakasında devam eden tramvay inşaatlarını AK Partili Bilal Doğan eleştiri yağmuruna tuttu.Doğan, “Konak ve Karşıyaka etapları, plansız ve ezbere yapılıyor” dedi

Plansız tramvay
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Karşıyaka ve Konak'ta yapımı devam eden tramvay inşaatlarında yaşananan aksaklıklar İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan tarafından eleştirildi. Büyükşehir'in tramvay inşaatını acemice, plansız ve ezbere yaptığını iddia eden Doğan, "Karşıyaka Tramvayı'nda yapım çalışmaları büyük ölçüde biterken, Bostanlı'daki köprü inşaatı yeni başlamıştır. Yüz milyonlarca lira harcanan Karşıyaka Tramvayı projesinde basit köprü inşaatının bile tramvaydan sonraya bırakılması, Konak Tramvayı'nda ise altyapı deplase işinin unutulması beceriksizliğin göstergesidir" dedi. "Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda rayları döşedikten sonra güzergah üzerinde yeşil alan olduğunun farkına varan Büyükşehir, durumun önemini ancak son dakikada anlayabilmiştir" diyen Doğan, "Burada ortaya çıkan bu manzaranın adı kamu zararıdır. Madem bozacaktınız neden yaptınız?" dedi.

İHMALLER ZİNCİRİ
Büyükşehir'in ağaçların dibine beton dökerek çürümeye terk ettiğini belirten Doğan, "Bir süre sonra bu ağaçları da kurudu diyerek kesmeye başlayacaksınız" dedi. AK Partili Doğan, tramvay inşaatındaki tedbirsizlik ve ihmaller zinciri Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda kazalara davetiye çıkararak yaralanmalara yol açtığını belirtti. Doğan, "Ona yakın vatandaşımızın ağır kazalar yaptığı Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Büyükşehir Belediyesi'nin bu akıl almaz tavrı nedeniyle 'kaza bulvarı' halini almıştır" dedi.
BİZE ULAŞIN