Yolu kapatacaksan duyurusunu da yap!

Yolu kapatacaksan duyurusunu da yap!

İzmir Büyükşehir tramvay çalışmaları kapsamında dün sabah hiçbir duyuru yapmadan Karşıyaka’da yolu trafiğe kapattı. Caddede uzun kuyruklar oluşurken vatandaş işlerine zamanında gidemedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tramvay çalışmaları sırasında hayata geçirdiği skandallarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce 15 kez projeyi revize eden deyim yerindeyse yüz milyonlarca liralık projede akşamdan sabaha güzergah değiştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi bu sefer de duyuru yapmadan yol kapattı. Karşıyaka'nın en önemli arterlerinden birisi olan Yalı Caddesi'nin Nikah Sarayı ile Vapur İskelesi arasında kalan gidişi yönü hiçbir duyuru yapılmadan dün sabah erken saatlerde araç trafiğine kapatıldı. Hiçbir şeyden habersiz sabah evinden işine gitmek için yola koyulan Karşıyakalılar araçlarıyla uzun kuyruklar oluştururken yaşananlara isyan etti. Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi'nin duyuru yapmaksızın yol kapatmasını 'saygısızlık' olarak nitelendirdi.

200 METRE KAPATILDI
Karşıyaka sahilde devam eden ray döşeme çalışmaları nedeniyle zaten Yalı Caddesi'nin deniz tarafındaki şeridinde yolu daraltan İzmir Büyükşehir Belediyesi dün sabah da Yalı Caddesinin Nikah Sarayı ile Karşıyaka İskele arasında kalan yaklaşık 200 metrelik bölümünü tamamen araç trafiğine kapattı. Hiçbir duyuruya gerek duymadan kapatılan iki şeritli yol sabah saatlerinde evden işe gitmek için yola çıkan çok sayıda vatandaşı mağdur etti. İskele yönüne gidişte iki şeridin kapatılması uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu. Yolun kapatılması ile birlikte Yunuslar kavşağından iskeleye doğru gelen araçlar Karşıyaka çarşıdan Bostanlı yönüne gidiş şeridinden sağlanmaya çalışıldı. İki şeritli yol gidiş geliş olarak iki bölüme ayrıldı. Yol çalışması nedeniyle sabah evden işe gitmek için yola koyulan vatandaşlar büyük sıkıntı yaşadı.

VATANDAŞ İSYAN ETTİ
Trafik sıkışıklığı nedeniyle çok sayıda vatandaş işine geç kaldı. Yaşananlara isyan eden vatandaşlar Büyükşehir'in hiçbir duyuru yapmadan ilçenin en önemli arterlerinden birisi olan Yalı Caddesini trafiğe kapatmasını saygısızlık olarak nitelendirdi. Yalı caddesinin en önemli ulaşım akslarından biri olduğuna dikkat çeken vatandaşlar "Zaten devam eden tramvay çalışmaları nedeniyle yol daraldı. Sürekli iş makinaları ve kamyonlar mevcut trafiği olumsuz yönde etkilerken bir de kimseye duyuru yapmadan, haber vermeden caddenin gidiş şeridinin tamamen araç trafiğine kapatılması deyim yerindeyse işin tuzu biberi olmuş. Yapılan saygısızlıktan başka bir şey değil" diyerek yaşananlara tepki gösterdi.
BİZE ULAŞIN