Sanayicilerin otoyol sevinci

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, “İzmir-İstanbul Otoyolu projesi ile bölgemizin lojistik avantajı bir kat daha arttı” dedi

Sanayicilerin otoyol sevinci
Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla hizmete açılan İzmir-İstanbul Otoyolu'na bağlı Ulucak, Kuyucak, Yenmiş kavşakları ile Belkahve Tüneli, Kemalpaşa ve çevresindeki sanayi bölgelerinin ticaret hacmini büyütecek. KOSBİ'li sanayicilerin bölgeye daha kısa sürece ulaşmasını sağlayan yolun yatırımlara da yansıyacağını söyleyen Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, "İstanbul-İzmir otoyolunun önemli noktalarından biri olan Ulucak, Kuyucak, Yenmiş kavşakları ve Belkahve Tünelleri bölgemizde şimdiden bir hareketlenme yarattı. Lojistik köyünde bölgemizde olması ile İzmir'in cazibe merkezi olduk. Kurumsal yayın organımız KOSBİ Aktüel Dergisi'nde de otoyolun bölgemize sağlayacağı katkıları kapak konusu olarak işledik. Otoyolun her geçen gün bölgemize katkısını artıracağına inanıyorum" dedi. lojistik köy yapılacak İzmir-İstanbul Otoyolu'nun 8 kilometrelik kısmının KOSBİ'nin kuzey sınırından geçtiğine işaret eden Porsuk, "Bölgemiz İstanbul başta olmak üzere birçok kenti birbirine bağlayan yola oldukça yakın. Sanayi bölgemizin lojistik avantajı bu yol sayesinde bir kat daha arttı. Yatırımcılar yeni yol ile lojistik avantajı da elinde barındırdığı için yönünü KOSBİ'ye çevirdi. Yatırımların bu bölgeye gelmesinde açılan yolun ve yapılacak olan lojistik köyün büyük etkisi olacak" diye konuştu.

LOJİSTİK SEKTÖRÜ 2017'DEN UMUTLU
2016'da sorun olarak ortaya çıkan pek çok konunun bu yıl itibariyle olumlu yöne evrilmesi ve bunun lojistik sektörüne yansıması bekleniyor. Ege Bölgesi'nde lojistik alanında faaliyet gösteren firmaların temsilcileri, 2016 yılının sektör açısından sıkıntılı geçtiğini, 2017'den umutlu olduklarını söyledi. Sektör açısından 2016'yı değerlendiren temsilciler, "2016 yılı başında kendini gösteren daralma, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kendisini daha da hissettirerek tüm sektörleri etkisi altına almıştır. Buna karşı hükümetimizin almış olduğu tedbirler bu olumsuz etkiyi azaltmıştır. Ege Bölgesi lojistik sektörünün kalbi konumundadır. Türkiye, 2023 hedefleri doğrultusunda lojistik sektörü için gerekli altyapı çalışmalarını hızla tamamlamalıdır" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN