Göztepe’de ağır yenilgi sonrası Buruk veda

Göztepe’de ağır yenilgi sonrası Buruk veda

TFF 1. Lig'de üst üste gelen kötü sonuçlarla zirve yarışında yara alan Göztepe'de, eleştiri oklarının hedefi olan Teknik Direktör Okan Buruk görevinden istifa etti. Ümraniye yenilgisi sonrası görevi bırakmak isteyen, ancak oyuncuları tarafından kalmaya ikna edilen, yönetimden de güvenoyu alan Buruk, Eskişehir deplasmanında yaşanan 4-0'lık bozgundan sonra "Buraya kadar" dedi. Bu aşamadan sonra Göztepe'ye faydalı olamayacağını ifade eden Buruk, "Eskişehirspor karşısında istediğimiz oyunu oynayamadık ve hiç beklemediğimiz bir skor aldık. Tüm bu yaşananlar üzerine görevden ayrılma kararı aldım." ifadesini kullandı.

AVANTAJ GÖZTEPE'DE
Göztepe'nin Süper Lig'e yükselme yolunda halen avantajı elinde bulundurduğun ifade eden Buruk, "Şu anda ikinci sıradaki Sivasspor'un sadece 3 puan gerisindeyiz. Göztepe'nin sezon sonunda Süper Lig hedefine ulaşacağına inanıyorum. Başta Başkan Mehmet Sepil olmak üzere tüm Göztepe camiasına, görevde bulunduğum süre boyunca göstermiş oldukları destek için teşekkür ediyorum" diye konuştu. Göztepe'yi TFF 1. Lig'de ilk yarının lideri yapmayı başaran Okan Buruk ikinci yarıda oynadığı 8 maçta sadece 2 galibiyet alabildi. Öte yandan Başkan Mehmet Sepil'in üst üste alınan mağlubiyetlerle Süper Lig yarışında ağır yara alan takıma çok kızdığı ve oyunculara ağır para cezası vereceği bildirildi.

3 ADAY VAR
Göztepe'de yönetimin, Okan Buruk'un istifasının ardından, 3 teknik adam üzerinde durduğu öğrenildi. Sarı-kırmızılıların ilk yöneldiği isim, Osmanlıspor'dan istifa eden Mustafa Reşit Akçay oldu. Akçay'dan, 'Sezon sonuna kadar dinlenmek istiyorum' yanıtı aldığı ifade edildi. Yönetim'in Akçay'ı iknaya çalıştığı öğrenilirken iki isim de alternatif olarak bekliyor. Akçay'la anlaşılamaması durumunda yönetim Ertuğrul Sağlam ve Koray Palaz ikilisine de teklif götürecek.
BİZE ULAŞIN