Her şey Balıkesir için

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ndeki üç yılını değerlendiren Başkan Ahmet Edip Uğur, “Kentimizde yapmış olduğumuz projeler diğer kentlere örnek oluyor” dedi

Her şey Balıkesir için
Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Ahmet Edip Uğur, 1 Nisan 2014 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasında Balıkesir Su ve Kanalizasyon idaresiyle birlikte kente toplamda 1 milyar 250 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi. 30 Mart yerel seçimleri ile birlikte Balıkesir Belediyesi'nin büyükşehir statüsüne geçtiğini hatırlatan Uğur, geride kalan 3 yıllık süreçte kente büyük yatırımlar kazandırdıklarını bundan sonraki süreçte de kazandırmaya devam edeceklerini belirtti. Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin görev süreleri içinde il genelinde 1022 kilometre içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı döşediğini, 21 kilometrelik de sondaj yaptığını belirten Uğur, bu çalışmalar sayesinde kırsalda ihtiyacı olan yerleşim yerlerini içme suyu ile buluşturduklarını söyledi. İl genelinde hizmet veren 8 adet içme suyu arıtma tesisiyle günde 350 bin metreküp suyu, 1 milyon 750 bin kişinin kullanımına sunduklarını hatırlatan Uğur, 9 ilçede 19 atık su arıtma tesisinin de kesintisiz olarak hizmet verdiğini, önümüzdeki süreçte hedeflerinin 19 olan atık su arıtma tesisi sayısını 38'e çıkararak 2 milyon kişinin atık suyunu arıtacak seviyeye gelmek olduğunu ifade etti.

PROJELERİN DEVAMI GELECEK
Başkan Uğur yandan çevre yatırımlarını yaparken diğer yandan da ulaşım yatırımlarına büyük önem verdiklerini söyledi. Uğur, göreve geldiklerinde Balıkesir'de 6 bin kilometre yol bulunduğunu, geride kalan 3 yıllık dönemde belediye ekiplerinin gece gündüz demeden, Karayolları Genel Müdürlüğü gibi çalışarak bu yollara ilave olarak 2 bin 500 kilometre yol yaptıklarını söyledi. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için özveri ile çalıştıklarını belirten Uğur; Balıkesir'in en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Ayvalık'ta da çevre yatırımlarına imza attıklarını vurguladı. Kentin her noktasında Büyükşehir imzası bulunduğunu ifade eden Uğur, "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.
BİZE ULAŞIN