Balıkesir tek ses

Kuvay-i Milliye Meydanı’ndan Balıkesirlilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “16 Nisan’da sandıkları ‘evet’ ile patlatacağınıza yürekten inanıyorum” dedi. Balıkesirliler de ‘evet’ sözü verdi

Balıkesir tek ses
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün 1 milyar 281 milyon liralık 78 ayrı projenin toplu açılışını gerçekleştirmek üzere Balıkesir'e geldi. Kuvay-i Milliye Meydanı'nda coşkulu kalabalığa seslenen Erdoğan, Balıkesir'e bir önceki gelişinde 2 milyar 645 milyon lirayı bulan tesislerin açılışını gerçekteştirdiğini ifade etti. Balıkesir'in 16 Nisan'da sandıkları 'evet' ile patlatacağına inandığını vurgulayan Erdoğan, "Sizler sandıklara mümkün olduğunca oy kullanmaya gidin gitmeyenleri de götürün. Her türlü provokasyonlara karşı dikkatli olun. Çok çalışacağız. Rekor düzeyde bir katılım var. Avrupa'da ve dünyada. İnsanlarımız kilometrelerce yol katederek temsilciliklerimize geliyor, oylarını kullanıyor, ülkesine, demokrasisine sahip çıkıyor. Bu asil tavrı alkışlıyorum" diye konuştu. Balıkesir'e hastene ve doğalgaz müjdesi veren Erdoğan, "Yeşiliyle, deniziyle başka bir yerde böyle güzellik var mı? Maşallah, Balıkesir bugün başka güzel. İki yıllık hasretin ardından tekrar Balıkesir'de bulunmaktan, sizlerle hasbıhal etmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Balıkesir'e toplam yatırım bedeli 2 milyar 645 milyon lira olan 38 kalem eser ve hizmetin toplu açılışını yapmıştık. Balıkesir hiç yerinde saymıyor. Yeni eserler, projelerle Balıkesir ilerlemeye, gelişmeye devam ediyor. Bakanlarımızın yanında Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyemiz de sizin için var güçleriyle çalışıyor" dedi.

DOĞALGAZ MÜJDESİ
Şimdi de 1 milyar 281 milyon liralık 78 ayrı projenin toplu açılışını yaptıklarını belirten Erdoğan, "Eğitimde 418 derslik, 200 kapasiteli pansiyon, 692 konutu müştemilatıyla birlikte bugün hizmete açıyoruz. Köprüleri, yolları, sosyal projeleri, spor tesisleri, parkları, atık su arıtma tesislerini, içme suyu iletim hatlarını resmen bugün açıyoruz. Bugün sizlere iki büyük müjdem daha var. Birincisi Balıkesir'in İvrindi, Havran, Burhaniye, Bigadiç ve Erdek ilçelerine önümüzdeki yıl doğalgazı veriyoruz" diye konuştu. Yatırım bedeli 250 milyon lira olan bin yataklı şehir hastanesinin açılışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti, "Bu hastanemizle ilgili Balıkesirimiz sağlıkta çağ atlayacak. Yaşı 35'in üzerinde olanlar o kara günleri çok iyi hatırlarlar. Bin yataklı modern, ultramodern bir hastaneyi açıyoruz. Artık yeni hastanemizde zengin fakir ayrımı yapmadan tüm Balıkesirli kardeşlerime dünyanın en güzel sağlık hizmetlerini sunabileceğiz. Aslında bu hastanenin kapasitesi bin 350'ye kadar çıkabilecek. Biz size aşığız. Biz bu millete aşığız. Balıkesir'in genelinde, Türkiye'nin genelinde bu hastanelerle bir devrim yapıyoruz."

ERDOĞAN SEVGİSİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balıkesir'de gerçekleştireceği mitinge Dursunbey'den binlerce vatandaş trenle geldi. Tren'in önü ve camları vatandaşlar tarafından Erdoğan posterleri ile donatıldı.
BİZE ULAŞIN