İzmirliler ‘Evet’ için Gündoğdu’ya koştu

İzmir ‘Devletin Zirvesi’ni Gündoğdu Meydanı’nda ağırladı. Alana Türk bayrakları ve ‘Evet’ yazılı filamalarla gelen İzmirliler daha güçlü bir Türkiye için haykırırcasına ‘evet’ dedi

İzmirliler ‘Evet’ için Gündoğdu’ya koştu
İzmir, Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda dün 'Devletin Zirvesi'ni ağırladı. Vatandaşlar tarafından hıncahınç doldurulan Gündoğdu Meydanı adeta gelin gibi süslendi. 40 metre genişliğinde 10 metre yüksekliğinde çelik konstrüksiyondan sahne hazırlandı. Miting öncesi ve sonrası herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına yaklaşık 3 bin 500 polis görev aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım 16 Nisan'da yapılacak referanduma sayılı günler kala İzmir Gündoğdu Meydanı'nda coşkulu kalabalığa seslendi. Gündoğdu Meydanı'nda yapılan mitinge vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım 'Evet Platformu' tarafından organize edilen mitingde İzmirlilere 16 Nisan yapılacak referandumda 'evet' çıkmasının ülkenin geleceği için ne kadar önemli olduğunu anlattı. İzmirliler, daha güçlü bir Türkiye için genç yaşlı demeden hepbir ağızdan "Evet" dedi.

"HADİ GEL KİMİ DENİZE DÖKÜYORSUN GÖRELİM"
"İzmir'in tüm efelerini gönülden selamlıyorum" diyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Evet diyenleri 16 Nisan'da İzmir'den denize dökeceğiz diyen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'a yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Düşmanı denize İzmir'de denize döktüğümüz günden beri düşman postalı ile kirletilemedi bu topraklar. 15 Temmuz'da böyle bir girişim oldu. Biz bu toprakları masa başında cetvelle çizerek değil, kanlarımızla toprağı yoğurarak yaptık. CHP'nin Konya Milletvekili çıkmış, evet verenleri İzmir'den denize dökeceklerini söylüyor. Bak burada evetçiler. Hadi gel kimi denize döküyorsun görelim. Eski Genel Başkanı da onlardan aşağı kalmamak için hayır çıkarsa düşmanı denizden dökmüş kadar sevinecekmiş. Al birini vur ötekine" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN