Başbakan polis gününü kutladı

Başbakan, Polis Teşkilatı’nın 172’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı. Polislerle biraraya gelen Başbakan Yıldırım, 16 Nisan’daki halk oylaması için polislere sandık güvenliği uyarısında bulundu

Başbakan polis gününü kutladı
Başbakan Binali Yıldırım, İzmir programı kapsamında Polis Tekilatı'nın 172'nci kuruluş yıldönümünü İzmir Emniyet Müdürlüğü personeliyle birlikte kutladı. İzmir polisi ile kahvaltıda buluşan Başbakan Yıldırım, 5 Ocak'ta İzmir Adliyesi'nde gerçekleşen hain terör saldırısında tek başına teröristlerle çatışan şehit polis memuru Fethi Sekin'i anıp, "Sizlerin fedakarlığına minnettarız. Resmi kuruluş tarihi her ne kadar 1845 ise de aslında polis teşkilatımız asırların da ötesine uzanan bir teşkilat. Milletin huzuru sizden soruluyor. Siz de milletin huzurunu namusunuz gibi bildiniz. Hele bir Fethi Sekin'imiz var ki onun kahramanlığı İzmir'e, bir şeref madalyasıdır. 5 Ocak'ta hanilerin adliyeye girmesini canı pahasına önledi. Onun dikkati kahramanlığı olmasaydı saldırıda İzmir'in bilançosu çok ağır olacaktı.

"SANDIKLARA DİKKAT"
16 Nisan öncesi sandıkların güvenliğine dikkat çeken Başbakan Binali Yıldırım, "7 Haziran'da yaşadıklarımızı hatırlayın. Terör örgütleri tehditle, baskıyla milletin tercihini değiştirdiler. Bu pazar günü sandık güvenliğinin sağlanması, vatandaşlara yönlendirme yapılmaması, herhangi bir baskı olmaması konularında önemli görevleriniz var. Bu konuda da başarılar diliyorum. Sizlere güveniyorum" dedi. öte yandan Başbakan Yıldırım, İzmir emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ve İzmir Emniyeti'ni başarılı operasyonlar gerçekleştirdiği içir tebrik etti.
BİZE ULAŞIN