15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı açıldı

Uşak Belediyesi’nin 2,5 ay gibi kısa bir sürede yapımını tamamladığı 15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı hizmete açıldı

15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı açıldı
Uşak Belediyesi'nin kent için ve şehirler arası trafiği rahatlatmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Terminal Kavşağı'nda 2,5 ay önce başlanan kavşak çalışmaları bitirilerek araç trafiğine açıldı. 15 Temmuz 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Koruma Polisi olarak görev yaparken, darbe kalkışmasında şehit olan Mehmet Çetin'in isminin verildiği kavşakta ilk sürüşü ise Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Şehit Mehmet Çetin'in oğlu Yusuf Emir Çetin yaptı. Başkan Cahan kendisine ait makam aracının sürücü koltuğuna geçtiği ilk geçişte yan koltuğunda Şehit Mehmet Çetin'in kutsal emaneti Yusuf Emir Çetin yer aldı. Kavşağın açılışına Şehit Mehmet Çetin'in babası Hüseyin Çetin ve ağabeyi Ahmet Çetin de katıldı.

"Trafiği rahatlatacak"
"Darbe teşebbüsüne rağmen inşaatı 2,5 ay gibi kısa bir sürede bitirdik" diyen Balıkesir Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Arkadaşlarımız çok hızlı çalışarak önemli bir kavşağı en modern bir şekilde ilimize hediye etti. Burası şehir trafiğini ve şehirler arası trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak. Kentimizin kuzey ve güney bağlantısı açısından da büyük rahatlık sağlanacak. Kavşağımız ışıklandırmaları ile de örnek teşkil ediyor. 15 Temmuz'daki alçak darbe kalkışmasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın koruması Uşaklı hemşehrimiz Mehmet Çetin de şehit oldu. Biz ilimizin kahramanının isminin kavşağımızda yaşamasını istedik. Bu nedenle kavşağımızın ismini 15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı koyduk. Köprülü kavşağımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Burada emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine son verdi.
BİZE ULAŞIN