Bucalı eski CHP’liler EVET diyecek

Buca’da AK Parti’ye geçen aralarında parti delegelerinin de bulunduğu CHP’liler, pazar günü yapılacak halk oylasında ‘Güçlü Türkiye’ için neden ‘Evet’ diyeceklerini Egeli Sabah’a anlattı

Bucalı eski CHP’liler EVET diyecek
Geçtiğimiz günlerde, düzenlenen törenle aralarında CHP'nin İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı ve Buca İlçe Başkanı, Buca Belediyesi'nde Spor Müdürlüğü gibi görevler üstlenmiş isimler AK Parti'ye geçiş yaptı. CHP'den AK Parti'ye geçen 105 kişinin ortak görüşü ise "Güçlü Türkiye" için "Evet" oldu. Çiçeği burnunda AK Partililer, pazar günü yapılacak halk oylamasında sandıkta evet oyu vereceklerini belirtti. CHP'den AK Parti'ye geçen Ali Çalışkan, Orhan Yıldız, Çağdaş Gül ve Cüneyt Akyol, AK Parti'de kendilerini evinde gibi hissettiklerini belirtti. Referandum da Evet oylarının yüzde 60'ı geçeceğinden umutlu olan yeni üyeler CHP'nin samimiyetsiz tutumu nedeniyle AK Parti'ye geçtiklerinin altını çizdi. Daha önce CHP'de İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı ve Buca İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ancak CHP'nin siyasi beklentileri karşılayamadığı için AK Parti'ye geçtiğini açıklayan 37 yaşındaki Ali Çalışkan, "Sandıktan evet çıkacağına eminiz. Milletimizde bağımsızlık uyanışı var. 15 Temmuz sürecinden bugüne kadar siyasi mermilerin hala devam etmesi ülkemizde birliktelik havası yarattı. Evet oyları ile Türkiye de siyasi istikrarın daha da güçleneceğini düşünüyorum" dedi. CHP'nin bir üretkenliğinin olmadığını belirten Çalışkan, "Laikliği, Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Cumhuriyeti sömürüyor. Bu değerlerin üzerine yeni değerler katma konusunda üretici değil tüketici durumunda. O yüzden AK Parti'ye geçtim" dedi. CHP'nin yanlışlarından bıktıklarını belirten tekstilci 38 yaşındaki Orhan Yıldız, "Kılıçdaroğlu siyasette yanlışlar yapıyor. Umudumuz referandumdan "Evet" oyunun çıkması. 17 Nisan'da bayraklarımızla sokaklara çıkacağız" dedi. Futbolcu Çağdaş Gül, CHP'yi samimiyetsiz bulduklarını için bıraktığını söyledi. AK Parti'de aile havasının yer aldığını ve samimiyet bulduğunu belirten Gül, referandum sonucu yüzde 60'a yakın evet çıkacağına inanıyorum. AK Parti ile yoluma devam edeceğim" şeklinde konuştu.

BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN EVET
Buca Belediyesi'nde yıllarca spor müdürlüğü yapan Cüneyt Akyol, "CHP, Etnik kimlik olayında takılı kalmış, ibadet eden insanlara sahip çıkmayan ve gençliğe hizmet etmeyen bir parti olan CHP bana uymadı. Sıcaklığı ve insanlığı AK Parti çatısı altında bulduk. Evetler ile inşallah bağımsız bir ülke olarak dış güçlere tamamen göğüs gereceğiz" dedi.

"AK PARTİ'YE GEÇMEK İSTEYEN 35 KİŞİ SIRADA"
CHP'den AK Parti'ye geçen 105 kişinin ardından, partisinden istifa eden 35 CHP'linin de üye olmak için başvuru yaptığını belirten AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan, "CHP'nin hayırcı muhalefet anlayışı nedeniyle 105 arkadaşımız aramıza katıldı. Sırada 35-40 kişi daha var. AK Parti herkesi kucaklayan bir partidir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN