Büyükşehir’in yatırımları Gönen’i şahlandırıyor

Büyükşehir’in yatırımları Gönen’nin çehresini değiştiriyor. Gönenlilerle buluşan Başkan Uğur, ilçeye yatırımların devam edeceğini belirterek meydan sözü verdi

Büyükşehir’in yatırımları Gönen’i şahlandırıyor
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Gönen ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunarak vatandaşlarla düzenlenen mitingde bir araya geldi. İlk olarak Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar ve Belediye başkanı Hüseyin Yakar ile birlikte Büyükşehir tarafından ilçeye yapılacak olan Cumhuriyet Meydanı projesiyle ilgili brifing alan Uğur, daha sonra BASKİ tarafından yapımı süren 80 bin kişilik atıksu tesisinde incelemelerde bulundu. Başkan Uğur daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlar bir araya gelerek 16 Nisan'da yapılacak referandumun önemini anlattı. Gönen'in her zaman demokrasiye sahip çıktığını belirten Başkan Uğur, "Gönenliler 1960 ve 12 Eylül darbeleri ile 15 Temmuz'daki darbe girişimine de karşı geldi. Gönen her zaman AK Parti'ye sahip çıktı, bizleri bağrına bastı. Balıkesir 30 Mart 2014'te Büyükşehir oldu. Biz Büyükşehir kanununu çıkarırken, muhalefet hep karşı geldi. Hizmet gitmez, Türkiye'nin üniter yapısı bozulur dediler. Beni başkan seçtikten sonra yapılanmamızı başlattık" dedi.

75 MİLYONLUK YATIRIM
Büyükşehir Belediyesi olarak Gönen'e üç yılda 74 milyon 973 bin liralık yatırım yapıldığını belirten Başkan Uğur, "Belediye Başkanımız Hüseyin Yakar ve Kaymakamımız ile su arıtma tesisine gittik. İstiyoruz ki Gönen Çayımız temiz aksın. Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Cumhuriyet Meydanı için bir proje hazırlamış. Kaymakamlık binası yıkılıyor. Büyük bir kent meydanı yapacağız. Helal olsun Gönen'e. Altıda otopark olacak. Gönen güzel bir kent meydanına kavuşacak. Bu yatırımları yaparken hükümetimiz de ülkemizde siyasi ve ekonomik istikrar olduğundan yatırımlarını yapıyor. Gönen hastanesi de bitti. Yatırımcılar Balıkesir'e akın ediyor" dedi.
BİZE ULAŞIN