Iraklı aile Manisa’da yeni bir yaşam kurdu

Manisa’ya yerleşen Iraklı ailenin en küçük çocuğu Suid Sabbah Halil, babasına yoldaş oluyor. 7 yaşındaki minik Suid, her gün tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren engelli babası gezdiriyor

Iraklı aile Manisa’da yeni bir yaşam kurdu
Terör örgütü DEAŞ'ın saldırılarından kaçarak Suriye'ye sığınan 7 kişilik Iraklı aile Suriye'ye göç etti. Ancak Suriye'de de iç savaş nedeniyle aradıkları huzuru bulamayan Iraklı aile çareyi 5 ay önce Türkiye'ye göç etmekte buldu. Manisa'nın Yunusemre İlçesi'nde bir apartmanın bodrum katına yerleşen Iraklı ailenin reisi 55 yaşındaki Sabbah Halil İbrahim. 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle sol ayağını ve sağ elinin bir bölününü kaybetti. Ailenin ilkokul birinci sınıfa giden 7 yaşındaki en küçük çocuğu Suid Sabbah Halil, engelli olan babasının en büyük destekçisi oldu.

AKÜLÜ ARABA İSTİYOR
Tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren babasınına, minik bedeniyle el ve ayak olan, küçük Suid, Manisa sokaklarında her gün babasını gezdiriyor. Babasının tekerlekli sandalyesini elleriyle iten minik Suid'i görenlerin yüreğini sızlatıyor. Babasına akülü araba almak isteğini belirten küçük çocuk hayırsever vatandaşların yardımlarını beklediklerini söyleyerek, "Babamı çok seviyorum. Her gün birlikte geziyoruz. Okuluma gidiyorum, eve gelince babamı gezdiriyorum. Ben yokken canı sıkılıyor. Paramız olmadığı için akülü araba alamıyoruz. Yardım edecek hayırseverleri istiyoruz. Okuyup büyük adam olmak istiyorum. Babama ve aileme bakmak istiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN