İzmirli Kütahyalılar evet rekoru kıracak

Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonu Başkanı Ufuk Aksoy, “İzmir’de yaklaşık 100 bin Kütahyalı var. İzmir’de rekor evet oyu çıkaracağız” dedi

İzmirli Kütahyalılar evet rekoru kıracak
Türkiye'nin kaderini belirleyecek yarın ki halk oylaması öncesi oylar netleşiyor. İzmir'de yaşayan Kütahyalılar, canlarını ülkesi için feda eden şehitler ve "Güçlü Türkiye" için "Evet" diyeceklerini açıkladı. İzmir'de yaşayan 100 bin Kütahyalı yaşadığını belirten Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonu Başkanı Ufuk Aksoy, "Ben milliyetçi ve muhafazakar bir yapıya sahibim. Canlarını ülkemiz için seve seve feda eden şehitlerimiz için evet dememiz gerekiyor. 15 Temmuz darbe girişiminde yüzlerce insan şehit düştü, gazi oldu. Vatanımızı savunmak için canlarını feda ettiler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de evet diyor. Bu nedenle evet diyoruz. AK Parti 1 Kasım seçimlerinde Kütahya'da yüzde 67.6 gibi rekor bir oy aldı. MHP de yüzde 15.8 oy aldı. İkisinin toplamı yüzde 83 yapıyor. Kütahya'da bu oranda bir evet oyu çıkmasını bekliyoruz. Ayrıca İzmir'de yaşayan Kütahyalı hemşerilerimizin de aynı oranda evet oyu kullanacaklarını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"Evet" düşmanları üzecek
Daha güçlü bir demokrasi için yarın "evet" oyu kullanacağını belirten Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Haldun Demir, "Türkiye üzerinde kötü emelleri olan dış güçlere dur diyebilmek için herkesin evet oyu kullanması gerekiyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumalıyız. Avrupa'nın nasıl hayır propagandası yaptığını çok net görüyoruz. Tüm düşmanlarımız birlik olmuşçasına hayır diyor. Bu referandum seçimden çok öte. Ülkemizin geleceği bu seçimlere bağlı. Aklı selim olan herkes evet oyu vermeli. 16 Nisan'dan sonra referandumda evet çıkması durumunda ülkemiz düzlüğe çıkacak ve her şey çok daha güzel olacak" dedi. Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonu Genel Sekreteri Yener Dumlupınar, "16 Nisan gibi çok önemli bir günde de ülkemizin geleceği için önemli bir seçimde evet oyu kullanmaya karar verdik. Referandumda evet çıkarsa birliğimiz beraberliğimiz pekişecek. Düşmanlarımız bu işe çok üzülecek. Vatanını seven herkes evet demeli. İzmir'de yaşayan 100 bin Kütahyalı da evet oyu kullanacak" dedi.

Gençler evet diyor
Federasyonun Gençlik Kolları Başkanı Ali Özyurt, "Referandumda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı destekliyoruz. Terörün bitmesi, istikrarın sürmesi, koalisyon hükümetlerinin sona ermesi için Kütahyalı gençler olarak evet diyoruz. Evet, ülkemizin ve gençlerin geleceği için büyük önem taşıyor. Kütahyalı gençler olarak geleceğe umutlu ve güvenle bakmak için evet diyoruz" dedi. Federasyon Başkan Yardımcısı Mehmet Altınsoy, "Evet demekten başka seçeneğimiz bulunmuyor. Düşmanlarımıza fırsat vermemek için onları sandığa gömmemiz lazım. Herkes bu bilinçle oy kullanmalı" dedi.
BİZE ULAŞIN