Ege bölgesi’nde demokrasi şöleni

Ege’de siyasiler ve vatandaşlar sandığa koştu. Siyasiler, ‘halk iradesinin’ değerine vurgu yaptı. Yaşlılara ve hastalara kolaylık sağlanırken sandıklardan güzel manzaralar da ortaya çıktı

Ege bölgesi’nde demokrasi şöleni
Anayasa değişikliği için yapılan halk oylamasında Ege'de demokrasi şöleni yaşandı. Erken saatlerde okullara gelen sandık görevlileri hazırlıklarını tamamladı. Saat 08.00 itibarıyla vatandaşların oy kullanması için izin verildi. Sandık başına gidenlerin ortak temennisi barış ve huzur oldu.

MİLLETE TAM GÜVEN
Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği için yapılan halk oylamasında oyunu kullanmak üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar ile Menderes ilçesindeki Gölcükler Adnan Olcay Ortaokulu'na geldi. Okul bahçesinde selamladığı vatandaşlarla bir süre sohbet eden Yıldırım, 3 yaşındaki Melisa Acar'ı kucağına alarak sevdi ve oyuncak hediye etti. Okula girerek bir süre sandık görevlileriyle de sohbet eden Yıldırım, "1085" nolu sandıkta oyunu kullandı. Yıldırım, oy kullandıktan sonra okul kapısının önünde kendisinden konuşma yapmasını isteyen vatandaşlara "Burası balkon değil" karşılığını verdi. Yıldırım, "Vatandaşlık görevimizi yaptık. Çıkacak sonuç başımızın tacıdır. Milletimizin verdiği karar en güzel karardır" dedi.
BİZE ULAŞIN