Gürcüler şifayı Kent Hastanesi’nde buldu

Gürcistanlı 3 hastaya İzmir’de karaciğer nakli yapıldı. Birer hafta arayla gerçekleştirilen nakillerin ardından Gürcü hastalar, “Birinci vatanımız Gürcitan, ikinci vatanımız İzmir” dedi

Gürcüler şifayı Kent Hastanesi’nde buldu
Sağlık alanında yaşanan devrimin ardından Türkiye bölgenin sağlık merkezi haline geldi. Gerçekleştirilen başarılı ameliyatlar ve tedaviler ile bölgenin deikkatini üzerine çeken Türkiye, birçok ülkeden gelen yabancı hastaların ilk tercih ettiği ülke oldu. Son olarak 3 Gürcistan vatandaşı şifayı Türkiye'de buldu. Kendi ülkelerinde yapılamayan karaciğer nakli için Türkiye'ye gelen 3 Gürcistanlı hasta birer hafta arayla İzmir Kent Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı operasyonlar ile sağlıklarına kavuştu. İlk olarak Hepatit C'ye bağlı siroz nedeniyle karaciğer nakli olması gereken Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te yaşayan, Gürcistan Sağlık Bakanlığı'nda yönetici dermatoloji uzmanı 53 yaşındaki Varlam Mosidze'ye kuzeninden karaciğer nakli yapıldı. Ardından 53 yaşındaki eski sutopu oyuncusu Gürcü Archil Metrereli'ye yeğeninden, son olarak yine 53 yaşındaki reklamcı Giorgi Gakharia'ya da yeğeninden karaciğer nakli başarılı şekilde gerçekleştirildi.

İKİNCİ HAYATA MERHABA
Ülkeleri, hastalıkları ve yaşları bir olan 3 Gürcü kader birliği yaptı. İzmir Kent Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı karaciğer nakilleri ile ikinci hayatlarına merhaba diyen Varlam Mosidze, Archil Metrereli, Giorgi Gakhari, tanışarak dost oldu. Sağlıklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan hastalar, doktorlarına, hemşirelerine teşekkür ederken, bundan böyle İzmir'in yaşamlarında çok önemli ve özel yeri olacağını söyledi, "Birinci vatanımız Gürcistan, ikinci vatanımız ise yeniden hayat bulduğumuz İzmir" dedi. İzmir Kent Hastanesi Karaciğer Nakli Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Kılıç, "Gürcü hastalar isteseler Avrupa'daki merkezlere de gidebilir. Bu tür tedavilerde Türkiye'nin tercih ediliyor olması, bu yolda doğru işlerin yapıldığının göstergesi. Gurur verici. Son üç hastamızla birlikte bugüne kadar nakil yaptığımız Gürcü hasta sayısı 40'a yaklaştı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN