Kuzeyşehir büyüyor yatırımcılar kazanıyor

Yücesoy İnşaat’ın Menemen’de hayata geçirdiği Kuzeyşehir Projesi, büyüme kararı aldı. Yücesoy, 400 konuttan oluşan Kuzeyşehir Projesi’ne bu yıl içinde 250 konut daha ilave edecek

Kuzeyşehir büyüyor yatırımcılar kazanıyor
Yücesoy İnşaat'ın Menemen'de hayata geçirdiği Kuzeyşehir Projesi, bünyesinde yeni inşaat alanlarının açılmasıyla büyüme kararı aldı. Hali hazırda 30 bin metrekare arazi üzerinde 400 konuttan oluşan Kuzeyşehir Projesi'ne bu yıl içinde 250 konut daha ilave edilecek. Proje ilerleyen aşamada ek inşaat alanlarının açılmasıyla birlikte bin konuta ulaşacak. Toplam 120 milyon TL'lik yatırımla yola çıkan Kuzeyşehir Projesi, 250 konutun ilave edilmesiyle birlikte 200 milyon TL'lik yatırım kapasitesine ulaşacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yücesoy Mühendislik Finans ve Satış Koordinatörü Evren Gökçöl, projenin gerek sosyal donatıları, gerekse de inşaat kalitesi açısından yoğun ilgi gördüğünü kaydetti. Projenin her ay yaklaşık yüzde 2 değer kazandığına ve Aralık 2018'de teslimiyle birlikte minimum yüzde 55 değer kazanmış olacağına dikkat çeken Gökçöl, projedeki konutların yüzde 25'inden fazlasının satıldığını belirtti. Türkiye'nin yıllık ortalama yüzde 1, İzmir'in 2,5, Menemen'in ise yüzde 5 büyüdüğüne dikkat çeken Gökçöl, "Kuzeyşehir 1'in ardından Kuzeyşehir 2 ve 3 projelerimiz hayata geçirilecek. Biz bölgede toplam 10 bin konut üretileceğini öngörüyoruz. Bu da 1 - 1,5 milyar dolarlık yatırımın yanı sıra; 30-35 bin kişilik bir nüfusun bölgede yaşayacağı anlamına geliyor. Bölgenin geleceğini gören çok sayıda yatırımcı da şimdiden yatırımlarına başladı. Bu anlamda bölgede yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın ellerini çabuk tutması faydalarına olacaktır" diye konuştu.

ARALIK 2018'DE TESLİM
Kuzeyşehir'in İzmir'in en avantajlı noktalarından biri olduğuna parmak basan Gökçöl, "Çevre Yolu, İZBAN, Çanakkale Otoyolu ve Manisa şehir merkezine doğrudan ulaşım sağlayan İzmir - Manisa yolu bu bölgeden geçiyor. Yücesoy Kuzeyşehir'in sakinleri, bu sayede İzmir Karşıyaka ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ne 25 dakikada ulaşıyor. Ayrıca İzmir sanayisinin kalbi konumundaki Aliağa, Yücesoy Kuzeyşehir'in yanı başında yer alıyor. Anahtar tesliminin Aralık 2018'de olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN