Sonucun tek kazananı millettir

Sonucun tek kazananı millettir
Daha güçlü bir Türkiye için milletin üzerine düşeni yaptığını ve sandıkta kararını açıkladığını belirten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü "Bu kararın tek kazananı milletimizdir. Milletimiz geleceğine sahip çıktı ve istikrar ve güven için sistem değişikliğine 'evet' dedi. Ekonomi, en önemli gündem maddelerimizden olmaya devam edecektir. Bugünden sonra, işlerimize daha fazla odaklanacağız. Üretmeye ve güçlenmeye koşar adımlarla devam etmek en önemli önceliğimiz olacaktır. Milletimizin kararı ülkemize hayırlı olsun" dedi.

DAHA FAZLA ÜRETECEĞİZ
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Birlik ve beraberliğe, kutuplaşmadan uzaklaşmaya ihtiyacımız var. Bugünden itibaren ekonomi ele alınmalı, ekonomideki sıkıntılara, bekleyen sorunlara çözüm üretilmeli. 2019 seçimleri hemen kısa sürede gündemimize girmemeli. Gündemimiz seçim veya sandık değil, daha fazla üretim, daha fazla istihdam olmalı ki tekrar istediğimiz yüksek büyüme oranlarına ulaşalım" diye konuştu.

CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ
İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin milletten onay aldığı referandum sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu sonuçla, bugünden başlayarak yeni bir reform iradesini heyecanla ortaya koymaya ve uygulamaya hızlıca başlamak durumundayız. İş dünyası olarak biz, daha müreffeh bir ülke hedefi için dün olduğu gibi yarın da canla başla çalışmaya devam edeceğiz" yorumunu yaptı.

DÜNYA EKONOMİ LİGİNDE ÜSTTE ÇIKMALIYIZ
Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, "Artık geleceğe doğru bakmalıyız. Çocuklarımıza iyi bir eğitim sunmak, gençlerimize istihdam sağlamak, Türkiye'yi dünya ekonomi liginde daha üst sıralara çıkarmak ana hedefimiz olmalıdır. Ekonomi odaklı yeni bir uzlaşma ve kardeşlik dönemini başlatması en büyük beklentimizdir. Bu düşüncelerle referandum sonuçlarının ülkemize esenlik getirmesini dilerim" ifadelerinde bulundu.

ASIL HEDEF: GÜÇLÜ TÜRKİYE
Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, vatandaşlık görevini yapan Türk milletinin kararını verdiğini, sıranın ise ekonomiye geldiğini söyledi. Türkiye'de yeni bir dönemin başlangıcı olarak ortaya konan referandumun altında yatan asıl hedefin "güçlü bir ülke, refah düzeyi yüksek bir toplum" olduğunu belirten Alhat, "Milletimiz bu beklentiyle kararını verdi. Şimdi bu hedefin gerçekleşmesi için çalışma zamanı. Ekonomik reformlar bir bir hayata geçmeli. Bu millet en iyisi hak ediyor. En refah koşulları hak ediyor. Ve mazeret hiçbir şekilde yok. Hepimiz aynı gemideyiz. Yelkenler fora denildi, rüzgar da arkamızda. Geriye sadece ilerlemek kalıyor. Şimdi ekonomiye dört elle sarılma zamanı" dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜM BULMALI
Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman da referandum sonucunu tartışmak yerine biriken ülke sorunlarına çözüm üretilmesi gerektiğini, siyasi istikrarın ekonomik istikrara da yansıması gerektiğini ifade etti.
BİZE ULAŞIN