Ege şehitlerini uğurluyor

Tunceli’de helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen Ekrem Dereli Balıkesir’de, Abdullah Ortanca ise İzmir’de toprağa verilecek

Ege şehitlerini uğurluyor
Tunceli'nin Pülümür ilçesinde önceki gün helikopterin düşmesiyle şehit olan 12 kişiden polis memuru 48 yaşındaki Ekrem Dereli'nin cenazesi, memleketi Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'nde bugün öğlende toprağa verilecek. 28 yaşındaki pilot Komiser Abdullah Ortanca ise İzmir'de bugün son yolculuğuna uğurlanacak. Polis memuru Ekrem Dereli'nin şehit düşmesinin ardından eşi Rebia Dereli, çocukları Betül ve İbrahim Enes Dereli, şehidin ağabeyi Mehmet Dereli ve kardeşi Rıdvan Dereli, cenazeyi memleketine getirmek için dün gece İzmir'den uçakla Elazığ'a gitti. Parkinson hastası olduğu öğrenilen Rebia Dereli'nin rahatsızlığına rağmen ısrarla eşinin cenaze törenine gitmek istediği ve gece yarısı çocuklarıyla birlikte yola çıktığı belirtildi. Şehidin kızı Betül Dereli'nin üniversite, İbrahim Enes Dereli'nin ise lise öğrencisi olduğu öğrenildi.

6 AY ÖNCE ATANMIŞTI
İzmir'de 2013 yılına kadar Konak Asayiş Ekipler Amirliği'nde ve Cinayet Büro Amirliği'nde görev yapan Abdullah Ortaca'nın ise yurt dışında pilot eğitimi aldığı öğrenildi. Türkiye'ye dönen Ortanca'nın 6 ay önce Tunceli'ye atandığı belirtildi. Bekar ve iki kardeş olan Ortanca'nın gelecek hafta İzmir'e izne geleceği öğrenildi. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın da aileyi ziyaret ederek baş sağlığı diledi.
BİZE ULAŞIN