Küner verdiği ‘Evet’ sözünü yerine getirdi

1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti’nin İzmir’de yüzde 82 ile en fazla oy aldığı köy olan Küner rekorunu geliştirdi. Referandumda yeni rekor sözü veren Küner’den yüzde 85 evet oyu çıktı

Küner verdiği ‘Evet’ sözünü yerine getirdi
Başbakan Binali Yıldırım'ın 'köyüm' dediği Küner, 16 Nisan için verdiği rekor sözünü tuttu. Başbakan Binali Yıldırım'ın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olduğu dönemde Küner ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak vatandaşları Cumhurbaşkanı ile buluşturmasıyla ülke gündemine oturan Küner, AK Parti'nin İzmir'de 1 Kasım 2015 seçimlerinde yüzde 82 ile en fazla oy aldığı köy olarak biliniyordu. Küner Köyü, referandumda yüzde 85 'Evet' oyu çıkararak, rekorunu geliştirdi.

'EVET' YÜZDE 85
Türkiye'de AK Parti'ye yüzde 82 ile en fazla oy veren köy olma özelliği taşıyan Küner Köyü'nü 16 Nisan'da yapılan referandumda geliştirdi. Küner Köyü'nden yüzde 85 'Evet' çıktı. Küner Köyü'nde bulunan 1144 nolu sandıktan 285 evet, 50 hayır, 1145 nolu sandıktan 289 evet, 62 hayır, 1146 nolu sandıktan 262 evet, 94 hayır ile 1147 nolu sandıktan 294 evet, 55 hayır çıktı. Küner Köyü'ndeki toplam 4 sandıkta 1130 evet, 261 hayır çıktı. AK Parti'nin İzmir'de 1 Kasım 2015 seçimlerinde yüzde 82 ile en fazla oy aldığı köy olarak bilinen Küner, referandumda bu rekorunu geliştirerek yüzde 85'e çıkarmış oldu. 16 Nisan referandumunda köylerinde toplam 1500 kişinin oy kullandığını söyleyen Muhtar Ahmet Kahya, Başbakan Binali Yıldırım'ın daha önce de rekor oy aldıkları için köylerine ziyarette bulunduğunu belirterek, "Rekorumuzu daha da arttırdık. 1500 kişi köyümüzde oy kullandı. Bunlardan 1391 oy geçerli sayıldı. Köyümüzde toplam 4 sandık bulunuyor. Toplam 1130 evet, 261 hayır çıktı. Yüzde 85 ile en fazla 'evet' oyu çıkan köy olduk. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca Türkiye genelinde referandumdan 'evet' çıktı. Bu da mutluluğumuzu ikiye katladı" şeklinde konuştu. Minibüs ve taksi işletmeciliği işiyle uğraşan evli 3 çocuk babası 51 yaşındaki Mehmet Pala, "Evet oyu verdim. Ben gönülden AK Parti'nin ve hükümetimizin bu ülkenin geleceği için her şeyi doğru yaptığına inanıyorum. Bu nedenle referandumda 'evet' dedim. Avrupa ülkeleri Hollanda, Almanya hayır diyorsa, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri hayır diyorsa, ben de evet derim. Sayın Cumhurbaşkanımız doğruyu biliyor. Bu nedenle kararım evetti. Küner olarak yüzde 85 ile rekorumuzu geliştirdik. Köyümüzden yeni bir rekor çıktığı için çok mutluyuz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasındayız. Cumhurbaşkanımıza desteğimiz her zaman devam edecek" diye konuştu.

SÜRPRİZ TELEFON
Başbaka n Yıldırım, Ulaştırma Bakanı olduğu dönemde 2015'teki genel seçimde AK Parti'ye İzmir'de en çok oy atan Küner'e vefa ziyareti gerçekleştirmişti. Ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan da telefon bağlantısıyla Künerliler'e teşekkür etmişti.
BİZE ULAŞIN