Hediye teyzeye ‘evet’ yumruğu!

İzmir’de market sahibi 62 yaşındaki Hediye Kılbaş ‘Senin başın örtülü. AK Partilisindir. Kesin ‘evet’ demişsindir’ diyen 45 yaşındaki Soner Şaşmaz tarafından darbedildiği iddia edildi

Hediye teyzeye ‘evet’ yumruğu!
İzmir'deki marketine ziyarete giden 4 çocuk, 2 torun sahibi 62 yaşındaki Hediye Kılbaş 'Sen baş örtülüsün. AK Partili'sindir. Referandumda 'evet' demişsindir" diyerek 45 yaşındaki Soner Şaşmaz tarafından acımasızca darp edildiği iddia edildi. Olay Güzelyalı'da bir markette önceki gece saat 00.20 sularında meydana geldi. 4 çocuk, 2 torun sahibi 62 yaşındaki Hediye Kılbaş, yanında çalışan Utku Çelik (25) isimli genç ile birlikte rutin işlerini yapmak üzere işyerine gitti. Markete daha önceden borcu olan Soner Şaşmaz isimli müşteri olaydan kısa bir süre önce markete alkollü şekilde geldi. Şaşmaz, yaşlı kadını gördükten sonra ona hitaben, ağıza alınmayacak hakaretler yağdırdı. Yaşlı kadın ne olduğunu anlayamazken, duyduğu hakaret ve küfürler karşısında şok geçirdi. Daha sonra Şaşmaz'ı dışarı çıkarmak isteyen yaşlı kadın, bunun üzerine gözü dönmüş şahıstan bir küfürle birlikte yumruk yedi. Yediği yumruğun şiddetiyle kendini yerde bulan Kılbaş'ın yüzü şişti, morluklar oluştu. Şaşmaz, market çalışanı Utku Çelik'e ve yardıma koşan başka bir esnafa da vurdu. Yaşanan olay marketin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Kılbaş ile Çelik hastaneden darp raporu aldıktan sonra soluğu polis merkezinde aldı. Hatay Polis Merkezi'ne giderek Şaşmaz'dan şikayetçi oldular.

SERBEST BIRAKILDI
Hediye Kılbaş polise verdiği ifadesinde, "Saat 00.20 sıralarında çalışanım Utku Çelik ile birlikte rutin işlerimizi yapıyorduk. Bu sırada işyerine daha önceden tanıdığım ve bana bir miktar borcu olan ismini Soner olarak bildiğim şahıs aşırı alkollü vaziyette geldi. İlk önce bana hitaben, 'Sen AK Parti'ye oy verdin. Sen kötü kadınsın. Son o.....n" şeklinde bağırdı. Bunun üzerine işyeri çalışanım Utku Çelik şahsı dışarı çıkarmak için yanına gitti. Şahsı marketin dış kısmına kadar çıkardı. Ancak şahıs Utku'ya yumruk atıp yere düşürdükten sonra yine içeri girdi. Bana da aynı şekilde hakaretler etmeye devam etti. Ani bir hareketle gözüme yumruk attı. Yere düştüm. Daha sonra araçla hastaneye götürüldüğümü hatırlıyorum" dedi. Polisler tarafından 'kasten yaralama' ve 'hakaret' suçlarından gözaltına alınan Şaşmaz, sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Görüntülerde annesine atılan yumruğu izleyince sinir krizi geçiren 26 yaşındaki kızı Şerife Öztürk, annesinin referandumda 'evet' dediği ve baş örtülü olduğu için dayak yediğini belirtti. Öztürk, "Zanlının serbest kalması bizi hem üzdü, hem de paniğe sevk etti. Daha önce de poliste birkaç dosyası daha varmış" dedi.
BİZE ULAŞIN