Kitap fuarı açılıyor

İzmir Kitap Fuarı bugün 22. kez Kültürpark’ta kapılarını açıyor. Pek çok değerli yazarın okurlarıyla buluşacağı fuarın onur konuğu ise Sina Akyol olacak. Fuar 9 gün açık kalacak

Kitap fuarı açılıyor
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği beraberinde hazırlanan 22. İzmir Kitap Fuarı, bugün Kültürpark'ta (Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda) başlıyor. Bu yıl 400 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek 22. İzmir Kitap Fuarı, yaklaşık 150 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. 9 gün boyunca düzenlenecek etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak. Aralarında Sinâ Akyol, Canan Tan, Murathan Mungan, Yılmaz Özdil, Türkan Şoray, İlber Ortaylı, Deniz Kavukçuoğlu, Ayşe Kulin, Can Yılmaz, Zafer Algöz, Ahmet Telli, Ercan Kesal, Tarık Tufan, Erdoğan Aydın, Orhan Alkaya, Feyza Hepçilingirler, İsmail Saymaz, Alper Canıgüz, Muazzez İlmiye Çığ, Elif Türkölmez, Selçuk Aydemir, Küçük İskender, Akif Kurtuluş, Ataol Behramoğlu, Selçuk Erdem, Muzaffer İzgü, Azra Kohen, Canan Karatay, Loren Edizel, Nermin Yıldırım, Ayşe Hür, Aret Vartanyan, Gülten Dayıoğlu, İrfan Değirmenci, Erdil Yaşaroğlu, Canfeza, Öznur Yıldırım, Behiç Ak, Sedef Kabaş ve Nuray Sayarı'nda bulunduğu pek çok değerli yazar okurlarıyla buluşacak.

FUAR'A GİRİŞ ÜCRETSİZ
Şair Sinâ Akyol, 22. İzmir Kitap Fuarı'nın onur konuğudur. 1950 yılında Ankara'da dünyaya gelen şair, 1971'de Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'nu tamamladı. Ankara'da TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda program yapımcısı; İstanbul ve İzmir'de çeşitli reklam şirketlerinde reklam yazarı olarak çalıştı. İlk şiiri (Ölmek) 1967'de Çağrı dergisinde yayınlandı. Şiirleri İngilizce, Fransızca, Danca, Bulgarca, Romence, Yunanca, Litvanca, İtalyanca ve İspanyolca'ya çevrildi. Girişin ücretsiz olduğu 22. İzmir Kitap Fuarı, 22-29 Nisan 2017 tarihleri arasında 11.00- 20.00, fuarın son günü olan 30 Nisan 2017 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
BİZE ULAŞIN