Yatırımlar artacak

İzmirli inşaat sektörü temsilcileri yatırımların mayıs ayı itibariyle yeniden gündeme geleceğini ve konut alımının hızlanacağını söyledi

Yatırımlar artacak
Referandumun ardından gözlerin ekonomiye çevrildiğini belirten İzmirli inşaat sektörü temsilcileri, konut satışlarında artış yaşanacağı ve bu artışın da yaz aylarında devam edeceği konusunda hemfikir. Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı İnşaat Mühendisi Necip Nasır: Referandumun ardından sağlanan istikrar ortamıyla birlikte gözler yeniden ekonomiye çevrildi. Bir süredir askıya alınan yatırımlar ve konut alımları da yeniden gündeme geldi. Bu durum inşaat sektörüne de olumlu yansıyacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile yaptığımız görüşmemize istinaden uygulamada eksiklikleri tespit edilen kentsel dönüşüm konusunda daha hızlı hareket edilmesini sağlayacak düzenlemenin de önümüzdeki mayıs ayında yürürlüğe gireceğini öğrenmemiz de bizi son derece mutlu etti.

BELİRSİZLİK ORTADAN KALKTI
Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kalı: Referandum Türkiye'nin önünde bir belirsizlikti. Sonuç hayır da çıksa, evet de çıksa bu belirsizlik ortadan kalkacaktı ve referandum sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ülkenin önündeki belirsizlik de kalkmış oldu. Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer: Referandum öncesi yaşanan süreçte referandumun sonucu yönündeki beklentiler inşaat sektöründe bir durgunluk yarattı. Referandumun ardından bekleyişin bitmesiyle insanlar yeniden yatırıma döndü. Artık ülke olarak bizim önümüze bakmamız gerekiyor. Önümüzdeki günlerde konut fiyatlarının artacağını görüyoruz. Buradan konut almak isteyen İzmirliler'e tavsiyem ellerini çabuk tutmaları. Egebeta Yönetim Kurulu Başkanı Gafur Alişer: İnşaat sektörü geçtiğimiz haziran ayının ardından geçen 8 aylık süre boyunca referanduma kilitlenmişti. Referandumla birlikte taşların yerine oturduğunu ve referandumun ciddi bir ekonomik reformu da hızlandıracağını düşünüyorum. Çok hızlı bir şekilde gerek sanayi gerek inşaat sektörü canlılık kazanacaktır.
BİZE ULAŞIN