Vicdansızlar sokak köpeklerini zehirledi

Karabağlar’da, vicdansızlar sokak hayvanlarına zehirli tavuk eti vererek öldürdü. Geçtiğimiz hafta da aynı bölgede 7 köpek zehirlenmişti

Vicdansızlar sokak köpeklerini zehirledi
İzmir'in Karabağlar İlçesi Günaltan Mahallesi'de kimliği belirsiz kişiler sokak hayvanlarını zehirledi. Mahalle sakinleri 4854 sokaktaki boş arazide, ölü 3 köpek ve çöp tenekesine atılmış bir kedi buldu. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen belediye ekipleri, hayvanların içine zehir katılmış tavuk etinden yiyerek zehirlendiklerini tespit etti. Öte yandan öldürülen köpeklerin belediye tarafından kontrolleri yapılan aşılanan ve kısırlaştırılan hayvanlar olduğu öğrenildi. Çevre sakinleri, yaşanan çağ dışı olayla ilgili tepki gösterdi.

ÇOCUKLAR DA ZEHİRLENEBİLİRDİ
Yaşlı çocuk demeden tüm mahalle sakinlerini derinden üzen olayla ilgili isyan eden bölgede yaşayan Nurhan Arslan, "Her gün bir kap mama ve su verdiğimiz bu masum hayvanları insanlık dışı bir davranışla öldürülmesi bizi derinden yaraladı. Aşıları yapılmış, kulaklarında küpe bulunan üç köpeğimizin yanı sıra bir de kedimiz öldü. Gece, sokağımızda bulunan boş arsaya, üzerine zehir döktükleri tavuk eti bırakmışlar. Farkedilmemek için gece herkes uyurken bu vahşi eylemi gerçekleştirmişler. Geçen hafta da yine bizim bölgede, baktığımız 7 köpek daha zehirlenerek öldürüldü. Bu hayvanların hiç kimseye bir zararı yoktu. Bırakılan zehirli tavuk etlerine sokakta oynayan çocuklar da dokunabilir, zarar görebildi. Yetkililerden bunu kimin yaptığını bir an önce bulmalarını bekliyoruz. Madem sahipsiz hayvanları korumak için kanun çıkardılar, onların canlarını korumak bizim olduğu kadar yetkili kurumlara da düşer. Artık bu tür ölümlerin son bulmasını istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN