Yazı beklerken yağan kar şaşırttı

Yaz mevsimine gün sayarken Ege Bölgesi’nin çeşitli yerlerinde ani bastıran kar yağışı etkili oldu. İzmir, Manisa, Denizli ve Balıkesir’in yüksek kesimleri beyaza büründü

Yazı beklerken yağan kar şaşırttı
Yaz mevsimi için gün sayılırken Ege Bölgesi'nde sürpriz kar yağışları yaşandı. Nisan ayınan son günleri yaşanırken yağan kar etkili oldu. İzmir'in Tire ilçesi, Balıkesir'in Dursunbey, Manisa'nın Demirci ve Denizli'nin Çameli ilçelerine kar yağdı. Ege Bölgesi'ni etkisi altına alan yağmur, soğuk havanın etkisiyle bir anda kar yağışına dönüştü. Özellikle gece etkili olan kar yağışı yüksek kesimleri beyaza bürüdü. Manisa'da Demirci- Simav Karayolu üzerinde Akçakertik mevkiinde kar yağışı ve sis nedeniyle görüş mesafesi düştü. Karayılunda tedbir alan ekipler sürücüleri uyardı. Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde ise Alaçam mahallesi beyaza büründü. Alaçam'daki bazı yollar kapanma noktasına geldi.

İZMİR'E DE YAĞDI
Ege Bölgesi'nin bir çok noktasında yağan kardan İzmir'de nasibini aldı. Tire'nin dağlık noktaları Yamadere ve Dibekciler köyüne kar yağdı. Dibekciler köyünde etkisini gösteren kar yağışı köyde yolları kapattı. Köyün zirve kısmında yaklaşık 5-6 kilometrelik alanda yolun kapalı olduğu öğrenildi. Denizli'de de yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu, Çameli İlçesi'nde sabaha karşı başlayan kar yağışı nedeniyle otomobillerin üzeri ve evlerin çatıları beyaza büründü. Birçok kişi otomobillerinin üzerine '23 Nisan' tarihini yazarak, fotoğrafını çekti. Yağan karın kalınlığı ise 1 santimetreyi buldu.
BİZE ULAŞIN