Dikili’den Midilli’ye feribot seferleri başladı

İzmir’in Dikili İlçesi’nden Yunanistan’ın Midilli Adası’na feribot seferleri başladı. 25 Nisan’da başlayan feribot seferleriyle Dikili’ye gelen ilk turist kafilesi, Salı Pazarı’nda alışveriş yaptı

Dikili’den Midilli’ye feribot seferleri başladı
İzmir'in Dikili ilçesiyle Yunanistan'ın Midilli Adası arasında karşılıklı deniz seferleri 25 Nisan'da başladı. Dikili Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası'nın girişimleriyle hayata geçen proje ile her Salı Dikili ve Midilli Limanları arasında Yaz sezonu boyunca Dikili'ye Midilli'den 10 bin turist gelmesini beklediklerini belirten Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, "Yıllardır yapılamayan turlar yeniden başladı. Artık Midilli'den turist gelecek, Dikili'yi gezecek ve alışveriş yapacak. Ege'nin iki yakasının ticaretine, ekonomisine ve turizmine kardeş eli uzanacak. Bu sayede esnaf da kazanacak. Bizler, Midillili kardeşlerimizin, Midillili kardeşlerimiz de bizlerin konuğu olacak. Yeniden kurulan bu köprü ile Midilli'den Dikili'ye gezmeye gelen bir Midillili dostumuz kentimizi ve bölgemizi gezdikten, gördükten sonra evinin pazar alışverişini de Dikili pazarından yapabilecek. Bu da bölge esnafımızın ekonomik anlamda canlanmasına büyük katkı sağlayacak. Turlar turizmi de canlandıracak" dedi.

30 DAKİKALIK SEFERLER
25 Nisan günü başlayan seferler ile Midilli'den Dikili'ye ilk kafile geldi. Turla gelen kafile Dikili'yi gezdi, Salı Pazarı'nda alışveriş yaptı. Dikili ve Midilli arasında dostluk köprüsü kuruldu. Dikili-Midilli seferleri her hafta Salı günleri gerçekleştirilecek. Katamaranlar Midilli'den sabah saat 09.00'da, Dikili Limanı'ndan ise akşam saat 18.00'de hareket edecek. Modern feribotlar ile Dikili-Midilli seferleri 30 dakika sürecek. Dikili-Midilli gidiş dönüş bileti Jalem Tur'un ofisinden ve internet sitesi üzerinden alınabilecek, bilet ücreti 32 Euro olacak.
BİZE ULAŞIN